Základní informace pro domácnosti

1. Domácnosti a samostatně žijící jednotlivci, mají povinnost platit rozhlasový poplatek ve výši 45 Kč měsíčně za jediný rozhlasový přijímač, který vlastní nebo déle než 1 měsíc užívají.
 
2. Při vlastnictví či držení více přijímačů v domácnosti je povinnost hradit pouze 45 Kč měsíčně tj. poplatek za jediné rádio.
 
3. Za rozhlasový přijímač ve smyslu § 2 odst. 1 Zákona se považuje např. rádio, radiobudík, autorádio, mini/mikro věž, počítač/notebook s FM/DVB-T tunerem, televize se set-top-boxem nebo tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/S/C nebo televize s příjmem programů kabelové TV,     pokud umožňují příjem rozhlasového vysílání.

4. Poplatníci mohou hradit rozhlasový poplatek několika způsoby:
a) SIPO - a to do 15. dne kalendářního měsíce
b) převodem z účtu - a to měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo ročně, do 15. dne zvoleného období
 
5. V případě hrazení poplatků prostřednictvím služby SIPO je místem pro oznamování změn a přihlašování kterákoliv pobočka České pošty.
 
6. Místem pro oznamování změn a přihlašování poplatníků hradících bankovním převodem je přímo Český rozhlas, Odbor rozhlasových poplatků, Vinohradská 12, Praha 2, PSČ: 120 99, tel. (+420) 221 553 636, poplatky@rozhlas.cz, www.rozhlas.cz/poplatek
 
7. Nový poplatník je povinen oznámením se přihlásit k placení rozhlasových poplatků do 15 dnů od nabytí přijímače či přijímačů.
 
8. Evidovaný poplatník je povinen oznamovat změny v evidenci do 15 dnů od jejich skutečného vzniku.
 
9. Pro přihlášení nového poplatníka je možné využít i on-line webový formulář.

10. Při porušení povinností poplatníka, vymezených zákonem č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích, je provozovatel vysílání oprávněn předepisovat přirážky ve výši 1000 Kč nebo 5000 Kč.
 
11. Od placení rozhlasových poplatků jsou zcela osvobozeny osoby, které jsou postiženy trvalou slepotou nebo hluchotou.
 
12. Domácnosti nebo jednotlivci s příjmem do 2,15násobku životního minima jsou od placení poplatků osvobozeny na 6 měsíců ode dne, kdy doložili své příjmy.
Autor:  Odbor rozhlasových poplatků

Můj účet

Kliknutím vstoupíte do zabezpečené zóny pro registrované uživatele.

Můj účet slouží k nahlížení do historie plateb a přijatých úhrad, online provádění změn a nastavení zasílání informací prostřednictvím e-mailu.

Nemáte ještě účet a chcete mít přehled o svých platbách on-line? Zaregistrujte se:

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace