"Selfie Arm" - mám jednu ruku dlouhou

selfie arm from twitter - Foto: Linda Fořtová

selfie arm from twitterFoto: Linda Fořtová

Je to prý zatím ještě jen koncept, ale možná se z toho stane skutečný produkt a třeba i obrovský hit. Next level selfie stick.
Zdroj: The Next Web

10 důvodů, proč novináři milují NPR

NPR logo - Foto: Wikimedia Commons

NPR logoFoto: Wikimedia Commons

S listiclem přišel web Newscastic.

1. Fakt: téměř polovina inspirativních nápadů se zrodí v hlavě novináře poslouchajícího NPR.

2. Všichni jsou závislí na zprávách.

3. Rádi se díky NPR cítí jako ultimátní hipsteři.

4. Každý novinář je tak trochu blázen do Iry Glasse.

5. NPR vysílá oblíbené rozhlasové soutěže a game shows.

6. Oblíbené celebrity také poslouchají NPR.

7. Protože na Valentýna vydává NPR rozkošné valentýnky.

8. Taška od NPR.

9. (Ne vždy je NPR první volbou - například během charitativních aktivit a kampaní)

10. Uhlazené hlasy moderátorů z NPR.

Celý článek zde: https://www.newscastic.com/news/10-reasons-why-journalists-love-public-radio-1455270/?utm_content=buffer17102&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffe

Deník The Baltimore Sun zrušil paywall pro zprávy o protestech v Baltimoru

Twitter - Foto:  Twitter

TwitterFoto:  Twitter

Obyvatelé amerického Baltimoru protestují. Vážná zranění a následná smrt mladého Afroameričana Freddy Greye během policejního zatýkání vyvolala v lidech nedůvěru a podezření, že americká bělošská policie přistupuje k menšinám se zvláštní násilností. Pohřbu Freddyho Greye se zúčastnily tisíce lidí včetně zástupců z Bílého domu. Případ se vyšetřuje. Následkem jeho smrti jsou násilné protesty a nepokoje v ulicích, zapalování a policejních aut a podobně. Marylandský deník The Baltimore Sun, který patří mezi lokální listy, vzhledem k situaci zpřístupnil na svém webu zpravodajství o násilnostech v ulicích, které by jinak bylo zpoplatněné. Uživatelé na Twitteru redakci vyjádřili pochvalu a vděk.

Odkaz na Twitter.

The Baltimore Sun 27.04.2015

Autor:  Linda Fořtová

E-Lab: mladí tvoří pro mladé

Nová média. Ilustrační foto - Foto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

Nová média. Ilustrační fotoFoto: Free Digital Photos, David Castillo Dominici

„Mladí lidé vytvářejí pořady pro mladé lidi.“ Tak zní slogan multimediálního výrobního studia E-Lab v Baden-Badenu, které náleží německému veřejnoprávnímu vysílateli SWR.
Písmeno „E“ v E-Lab znamená Entwicklung, německý výraz pro „vývoj.“ Hlavní myšlenkou projektu dát prostor mladým talentovaným profesionálům z médií, aby mohli experimentovat s inovativními rozhlasovými, televizními a online formáty zacílenými na mladé publikum.
Studio E-Lab je vybaveno zařízením pro živou produkci i nahrávání včetně rozhovorů, unplugged koncertů a game shows. Součástí je několik takzvaných „pískovišť“, kde lze zkoušet různé experimentální pokusy a pilotní pořady.
E-Lab od SWR je důkazem snahy veřejnoprávních vysílatelů oslovit mladé publikum a stát se pro ně relevantním zdrojem. Poskytovat služby všem občanům je nejen veřejnoprávní závazek, ale mladí lidé hlavně představují budoucí publikum.

Projekt Dánského rozhlasu - konstruktivní zpravodajství

Newsroom

Newsroom

Dánský rozhlas je přesvědčen, že vysílání zpravodajství ztrácí důležitost a důvěryhodnost, protože se zaměřuje hlavně na konflikty, drama, zločiny a oběti. Projekt „Constructive News“ je strategií Dánského rozhlasu, jejímž cílem je předkládat zprávy, které nejsou tolik negativní a jsou smysluplné.
Hlavní myšlenkou konstruktivního zpravodajství je ptát se politiků a dalších osobností na konkrétní řešení a obcházet tak nekonečné hádky ve vysílání. Účelem je vyjít vstříc publiku a vyzvat ho k zapojení. Podle Dánského rozhlasu poskytuje konstruktivní žurnalistika hodnotu, staví důvěru a pomáhá vytvářet loajalitu.

Sledujeme13. dubna  2015 v 09:06  

Aplikace Debattle Švédského rozhlasu pro mladé voliče

Mobilní telefon (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Mobilní telefon (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Jedním z nejtěžších úkolů veřejnoprávních médií je vzbudit zájem mladých lidí o politiku. To nabývá důležitosti zejména v období voleb. Mladí lidé už tradiční média příliš nesledují, proto je třeba přistoupit k jinému řešení.
Takové má třeba Švédský rozhlas. Ten spustil aplikaci Debattle, která umožňuje „rozsekat“ politické proslovy do podoby rapových duelů mezi politiky. Ty pak mohou lidí sdílet na sociálních sítích.
Debattle se stala druhou nejoblíbenější hudební aplikací ve Švédsku jak na iTunes, tak i pro Androidy. Ohromujících 60% uživatelů se k aplikaci vrátilo a v průměru vytvořili šestiminutový sestřih z politických proslovů.
Aplikace je rovněž populární mezi učiteli jako výuková pomůcka. Švédský rozhlas ji spustil dva týdny před posledními volbami. Ukázalo se, že mnoho mladých voličů se díky této zábavné formě začalo více zajímat o švédskou politiku.

Sledujeme13. dubna  2015 v 08:50  

Snapchat jako zpravodajská platforma? V Norsku to jde.

Norská veřejnoprávní stanice pro mladé NRK P3 přišla se zajímavým nápadem, jak mladým lidem předkládat veřejnoprávní zpravodajství. Vychází z toho, že pro mladé lidi jsou nejpřístupnější platformou sociální sítě, z nichž mohou čerpat i zprávy.
Dva ze tří teenagerů v Norsku ve věku od 13 do 18 let mají založený účet na Snapchatu. Proto se vysílatel NRK rozhodl právě pro Snapchat, známou platformu pro textové zprávy a chaty.
P3nyhereter vytváří desetisekundové „snaps“ (rychlý mžik) z velkých témat ve zpravodajství. „Snapchat Stories“ zůstávají pro uživatele k dispozici 24 hodin, což je pro Snapchat netypické, neboť tato platforma vše po shlédnutí okamžitě smaže a nic nearchivuje.
NRK P3 uvádí, že odezva mladých na tento projekt byla nesmírně pozitivní. Účet na Snapchatu P3nyheter přitáhl tisíce uživatelů, řada z nich zasílá své reakce ve formě selfies a zvednutých palců.
Snapchat se v poslední době ukazuje jako zdroj pro zpravodajství. Nedávno jeden z uživatelů, který sleduje P3nyheter, poskytl NRK exkluzivní fotky z hořícího lesa.

Podcasty jsou rádio budoucnosti

Screenshot z podcastu Serial - Foto: oficiální stránky Serial

Screenshot z podcastu SerialFoto: oficiální stránky Serial

Ve Velké Británii roste počet stažených pdocastů - až 10 milionů týdně. Publikum si zvyká na službu BBC Listen Again, kde mohou ocenit jednoduchost a výhody audia on-demand. Podcast navíc můžete poslouchat v autě, ve vlaku, anebo když cvičíte - můžete u toho dělat spousty jiných činností. Multitasking je trendem dneška. Nejúspěšnější podcasty v USA jsou buď moderované anebo mají protagonistu. Forma příběhu bývá silná a zanechá na vás trvalé dojmy, když ho posloucháte se sluchátky anebo sami v autě. Je to žánr, který v se bude rozvíjet a - jak je to v USA zvykem - brzy se začne vyvíjet do dalších nových formátu. Určitě by bylo dobré mít k dispozici jednodušší způsob sdílení audia - něco na způsob Facebooku či Twitteru. Zatím tam lze sdílet upoutávky na pořady, které je možné si stáhnout celé.

Zdroj: http://thecreativeradiopartnership.blogspot.cz/2015/04/blog-alert-why-podcasts-will-be-next.html 

BBC Radio 1 představuje nové promo video: "Radio 1 - kde to začíná.""Radio 1. Where it begins." Nové video stanice pro mladé BBC Radio 1 sděluje, že "život je jízda." Slogan ještě pokračuje: "Ranní ptáci, vstpte do nového dne s Ranní show Nicka Grimshawa na Radiu 1 (pracovní dny 06:30-10:00). Pařmeni, začněte svůj víkend s Annie Mac (pátky 19:00-21:00) - a s doprovodem basy, riffů a beatu se vypravte na cestu do nové hudby s našimi pozdně nočními pořady (01:00-04:00)


Zdroj:
http://radiotoday.co.uk/2015/04/new-positioning-for-bbc-radio-1/ 

Stránka 6  z celkem  6
Další  |  Poslední

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas