Trendy21. ledna  2016 v 12:00  

Omny Studio představí nástroj pro konverzi audio obsahu na Facebooku

Nový nástroj vám umožní snadnou konverzi audia a jeho sdílení na Facebook. - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Nový nástroj vám umožní snadnou konverzi audia a jeho sdílení na Facebook.Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Australská firma představí nástroj, který umožní sdílení audia na Facebook.

Australská firma Omny Studio oznámila, že představí nový nástroj, který snadno konvertuje audio a umožní tak jeho zveřejňování na Facebooku. To vše pomocí video přehrávače, který na Facebooku je. Tento chytrý a automatizovaný nástroj tak bude řešením problému, který tuto sociální síť (nebo možná spíše její uživatele) trápí, a sice nedostatek přirozeného zvukového obsahu. 

„Stejně jako všichni ostatní producenti audio obsahu vám i já řeknu, že sdílení zvukové stopy na Facebooku je prostě těžké,“ píše na svém blogu společnost Omny. Speciálně na Facebooku to je opravdu zapeklité, ačkoliv jde o platformu, která má největší dosah v anglicky mluvícím světě." 

Omny Studio je audio platforma, která dokáže zaznamenat zvuk, editovat jej do jednotlivých stop, zveřejnit jej na sociálních sítích a součástí jsou i analytické nástroje. S tím, jak navíc neustále roste popularita podcastů a on-demand audia, poskytuje tento nástroj ideální možnost, jak lze audio sdílet online. 

Všechno to zní nádherně, až na to, že Facebook tento vývoj jednoduše blokuje – odmítá vytvořit nativní audio přehávač, podobný tomu pro videa. Stejně jako běžní uživatelé, tak i rozhlasové stanice nemohou na Facebooku audio obsah sdílet přímo. Tento problém se ještě zhoršil v okamžiku, kdy se streamovací společnost SoundCloud odstranila funkci, díky které jste si mohli přehrávat skladby přímo v rozhraní Facebooku. 

Facebook dlouho s audiem až nepochopitelně váhal, v poslední době se to však malinko mění, neboť začal více spolupracovat s NPR a Deezerem. Dokud se však sám nepustí do výroby a implementace nástroje, který bude určen k nahrávání zvuku a jeho sdílení, lze využít tuto variantu (tedy využívání video přehrávače pro audio – čehož mimo jiné využívá i YouTube). 

Původní a nezkrácenou verzi článku najdete ZDE

Autor:  Eva Hudzieczková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas