Volba prezidenta 2008

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Jana Bobošíková

13.02.2008
Jana Bobošíková - Autor:Khalil Baalbaki
Jana Bobošíková
Autor:   Khalil Baalbaki  

Životopisná data

Jana Bobošíková se narodila 29. srpna 1964 v Praze. 

Vystudovala zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické, absolvovala v červenci 1987. V letech 1988-1990 absolvovala postgraduální studium v oboru výuky ekonomických předmětů na národohospodářské fakultě VŠE. Jako vůbec první položku v seznamu svých pracovních zkušeností uvádí pozici uklízečky v Komisi pro vědeckotechnický a investiční rozvoj, kterou zastávala až do listopadu 1989.

Od prosince 1989 se ale už pohybuje v mediální sféře. Začínala jako redaktorka domácí rubriky Československé televize, kde měla na starost pokrývání Občanského fóra a privatizace. Z televize odešla s rozdělením federace a od června 1993 nastoupila jako redaktorka burzovní části Hospodářských novin. Spolupracovala i s Českým rozhlasem. V listopadu 1994 začala její kariéra moderátorky zpravodajských a diskusních pořadů České televize, kde do prosince 1999 uváděla například pořad "21" nebo předvolební vysílání. Od ledna do června 1999 pracovala na třetinový úvazek jako poradkyně tehdejšího předsedy Poslanecké sněmovny Václava Klause.

Poté organizovala konference Interview 21 o vývoji ekonomiky, spolupracovala s ústavními činiteli ČR a významnými firmami při mezinárodních politických a ekonomických setkáních. V prosinci 2000 za tzv. "televizní krize" byla jmenována ředitelkou zpravodajství České televize, odvolána byla v únoru 2001. V září začala moderovat nedělní diskusní pořad Sedmička na TV Nova, ve kterém setrvala až do svého nástupu do politiky v březnu 2004.

V červenci 2004 uspěla ve volbách do Evropského parlamentu, byla zvolena jako nezávislá za politické hnutí Nezávislí. V EP působí Bobošíková jako nezařazená, je členkou výboru pro regionální rozvoj. V roce 2006 založila politickou stranu Politika 21. Dále je členkou Young Presidents' Organization a Beerconvent International.

Jana Bobošíková je vdaná, s podnikatelem Pavlem Bobošíkem má dvě dcery.

Zpracováno s využitím webových stránek Jany Bobošíkové a agentury ČTK.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Volba prezidenta 2008
v rubrice: Profily kandidátů

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas