Volba prezidenta 2008

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Příslušník civilní rozvědky Petr Bakeš byl údajně obviněn v kauze Savoy

DVD (ilustrační foto) - Autor:Marián Vojtek
DVD (ilustrační foto)
Autor:   mvo  

Druhý údajný aktér takzvané kauzy Savoy, která zahýbala letošní prezidentskou volbou, byl obviněn. Podle informací Rádia Česko je druhým obviněným příslušník civilní rozvědky - Úřadu pro zahraniční styky a informace - Petr Bakeš. Mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová nechtěla informaci Rádia Česko potvrdit, ale nevyvrátila ji: "My se k vyšetřování tohoto případu v této fázi nebudeme nijak vyjadřovat."  

V případu zveřejnění videozáznamu ze schůzky Miroslava Šloufa a Jiřího Weigla před volbou prezidenta je prvním podezřelým a obviněným bývalý policista z Útvaru zvláštních činností Jiří Dvořák. Ten kolegu z rozvědky Bakeše označil za příjemce dvou DVD ze schůzek, ze kterých se nakonec objevily fragmenty videozáznamu na serveru Aktuálně.cz.

Bakeš si podle informací Rádia Česko obvinění doposud nepřevzal. Podle dostupných poznatků by mohl být stíhán za neoprávněné nakládání s osobními údaji, případně za zneužití pravomoci veřejného činitele. Rádio Česko už před časem uvedlo, že Petr Bakeš jakoukoli roli v kauze Savoy odmítá. Aby mohli oba obvinění vypovídat před vyšetřovacími orgány, budou je muset jejich nadřízení, tedy ministr vnitra, respektive ředitel rozvědky zprostit mlčenlivosti.

ČTĚTE TAKÉ:
V kauze úniku videa ze schůzky Weigl - Šlouf byl obviněn policista
Video ze schůzky Weigl - Šlouf uniklo z policie nebo civilní rozvědky
Schůzka Šlouf-Weigl: Rozvědčík popírá, že by stál za únikem videa


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Volba prezidenta 2008
v rubrice: Aktuální zpravodajství

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas