2. června  2008  rubrika: Zvířata

Hýl rudý, lejsek malý a budníček zelený stále na cestě

Slavík obecný - hnízdo s vejci - Foto: Pavel Čtyroký

Slavík obecný - hnízdo s vejciFoto: Pavel Čtyroký

Většina našich tažných ptáků už dorazila do svých hnízdišť, některé druhy jsou ale pořád ještě na cestě. Proč různé druhy přilétají v různé době a jak zatím probíhá hnízdění?

 

Průvodce ptačí migrací (Tomáš Brinke)

Vložit na svůj web

Pozorným pozorovatelům přírody jistě neuniklo, že ptačí námluvy, stavění hnízd a krmení potomků už jsou v plném proudu. Jak to všechno probíhalo, probíhá a ještě i bude probíhat? Na co se tedy při pozorování ptačích sousedů zaměřit? To vám prozradil v přírodovědném magazínu Natura Tomáš Brinke z České společnosti ornitologické

Převzato z Českého rozhlasu Leonardo

Autor:  Hana Staňková
 

Nové články v rubrice

 • 22. září  2014       rubrika: Zvířata

  Vzácný lyskonoh úzkozobý se objevil na střední Moravě

  Lyskonoh úzkozobý se v České republice objevuje velmi vzácně. Jde o drobného bahňáka, který hnízdí na severu Evropy a zimuje v Arabském moři. Ornitologové u nás evidují asi jen 40 výskytů tohoto severského druhu.

   
 • 10. září  2014       rubrika: Zvířata

  Vzácný host z Arktidy se zastavil na jihu Moravy

  Před několika dny objevili ornitologové u Strachotína na břehu dolní Novomlýnské nádrže vzácně se u nás vyskytujícího severského bahňáka jespáka písečného.

   
 • 18. června  2014     Fotogalerie  rubrika: Zvířata

  Tragédie na čapím hnízdě

  Včera, 17. června ve večerních hodinách zachraňovali pracovníci záchranné stanice z Jaroměře za asistence hasičů mladé čápy z hnízda v Česticích ve východních Čechách. Jejich otec se zabil na sloupu elektrického vedení...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas