Ps web

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONEN.
Tuto strnku jsme pesunuli do Archivu web Ro.
Uveden informace proto nemusej bt aktuln a nkter soubory mohou bt nedostupn.

Tibetský teriér

 Charakteristickým rysem tohoto plemene, které původně pochází z Tibetu, je jeho temperament. Právě proto mu Angličané začali říkat teriér, i když nemá s teriéry vůbec nic společného.

Plné znění

Americký vodní španěl

Americký vodní španěl - Autor: chovatelská stanice Z Rajšlu

 Původ: Americký vodní španěl byl vyšlechtěn jako lovecký pes křížením irského vodního španěla s kudrnatým retrívrem v období od poloviny do konce 19. století. Nejvíce se historie přiklání k domněnce, že plemeno vznikalo v údolí řek Wolf a Fox ve Wisconsinu.

Plné znění

Labradoodle

Štěňata labradoodla, staří 3,5 měsíce - Autor: www.elva.cz

 Původ: Plemeno vzniklo v Austrálii během osmdesátých let minulého století křížením retrívra a pudla. Využití je mimo jiné i pro postižené a nevidomé lidi, lidi s alergiemi nebo astmatem.

Plné znění

Americký buldok

AMERICAN BULLDOG: Lady Topenga of North Ultagh - Autor:Petra Filipová

 I když se jedná o skutečné plemeno, americký buldok není uznán FCI, a nemůže se proto účastnit mezinárodních výstav ve většině zemí FCI. Účast je možná na výstavách v ČR a SK, nebo na speciálních výstavách jen pro toto plemeno. Podobá se původnímu anglickému buldokovi, používanému v 18. století k zápasení s býky, ale velikost i barva neohroženého a živého plemene značně kolísá. Robustní, velmi svalnatý pes se zamlouvá lidem, kteří touží po rovnocenném společníkovi. Aby získal dobré způsoby, potřebuje zkušené vedení a musí být dokonale zapojen do společnosti už v ranném věku.

Plné znění

Maremmansko-abruzský pastevecký pes

Maremmansko-abruzský pastevecký pes - Autor:Karel Hager

 Tento krásný pes je považován za nejlepšího italského pasteveckého psa. Je potomkem dávných ovčáckých psů ze střední Asie. Dříve se rozlišoval na dvě rasy: maremmanská s kratší srstí a abruzzská. Není vhodný do bytu a nesnáší horko.

Plné znění

KOMONDOR

Komondor - Autor: www.komondor.cz

 Komondor patří mezi pastevecké psy a předpokládá se, že doprovázel Maďary, když se v 9. století usadili v Uhrách. Jeho rozšíření už dávno přešlo hranice Maďarska a v současné době je vyhledáván i v USA. Má nadměrnou potřebu pohybu a potřebuje zkušenou ruku při výcviku.

Plné znění

Další plemena

26.03.2003 Poté co jsme uveřejnili, že psí encyklopedie na stránkách Českého rozhlasu byla ukončena, začaly chodit e-maily s informacemi či upozorněními, že to a to plemeno bylo opomenuto. Proto vznikla nová rubrika, kde by se taková plemena měla postupně objevovat (většinou ve velmi jednoduché formě).

Plné znění

Nachzte se

v tematickm okruhu: Tmata
na webu: Psi
v rubrice: Atlas ps

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2017 esk rozhlas