31. října  2018  rubrika: Stížnosti a podněty posluchačů ČRo

Dotaz posluchačky B. Richterové ohledně redaktora J. Kroupy (říjen 2018)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 31. 10. 2018

Text stížnosti
 

Dobrý den,
dlouhou dobu jsme se od Českého rozhlasu snažili zjistit, kolik článků vydal od roku 2017 redaktor Janek Kroupa, po více jak půl roce jsme obdrželi odpověď, která sice obsahovala články pouze od ledna do května letošního roku, ale články podepsané Kroupou byly pouze čtyři. Rádi bychom se zeptali, paní předsedkyně Rady Hany Dohnálkové, pana místopředsedy Jiřího Vejvody, celé Rady Českého rozhlasu a tiskového mluvčího Miroslava Dittricha, na názor, že redaktor, který podle našich informací bere plat přes 120 tisíc měsíčně napsal za toto období pouze 4 články? 

Předem Vám moc děkuji za odpověď a za Vaše vyjádření,
s pozdravem 

Barbora Richterová 

Odpověď Rady ČRo 

Vážená paní Richterová, 

ve věci údajné výše mzdy konkrétního pracovníka Vám doporučujeme využít možnosti, které nabízí příslušný zákon, a obrátit se na Český rozhlas s dotazem. 

Neověřené informace nelze komentovat. 

S pozdravem, 

Jiří Vejvoda
místopředseda Rady Českého rozhlasu
 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele a obce trvalého bydliště.Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas