28. listopadu  2018  rubrika: Stížnosti a podněty posluchačů ČRo

Podnět posluchače ohledně vulgarizmů prezidenta republiky Miloše Zemana v rozhovoru na Radiožurnálu (listopad 2018)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 28. 11. 2018

Text podnětu
 

Dobrý den
„chybovat je lidské, odpouštět je Božské“, nicméně a ačkoliv nejsem puritán, respektuji fórum, či komunitu, kterou oslovuji.
Lidsky mne mrzí tato osobnostní selhání. Nicméně vyvarujme se těchto „excesů“ jednou provždy, viz níže, respektive ad Kodex Českého rozhlasu.
Děkuji 

Váš posluchač 

Odpověď Rady ČRo 

Vážení pane posluchači, 

jménem Rady Českého rozhlasu tímto reaguji na Váš podnět týkající se pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, odvysílaný dne 15. 10. 2018 na stanici ČRo Radiožurnál, kde byl hostem pořadu prezident republiky, pan Miloš Zeman.
Radní o tomto pořadu jednali na svém zasedání 17. a 31. 10. 2018 a shodli se na tom, že Český rozhlas se zachoval v souladu s Kodexem ČRo, když moderátor Jan Pokorný vyzval prezidenta, aby vulgarismy nepoužíval a rovněž se posluchačům za tyto výrazy v přímém přenosu omluvil. Rada Českého rozhlasu také v diskusi s generálním ředitelem ČRo připomněla bod 22.2 Kodexu Českého rozhlasu s tím, je-li ve všech případech proveditelný.
Případné porušení Zákona o ČRo řešila na svém zasedání 6. a 7. 11. 2018 i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která jej odložila s konstatováním, že v průběhu živého rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem v Českém rozhlase nedošlo k pochybení, jak uvedla ve svém zápisu z 18. zasedání RRTV.
Vážený pane posluchači, děkujeme Vám za Váš zájem o kvalitu vysílání Českého rozhlasu.  

S pozdravem
Hana Dohnálková
předsedkyně Rady ČRo 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele a obce trvalého bydliště.Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas