Stížnost europoslankyně M. Šojdrové ohledně informací o Národním pochodu pro život a rodinu v ČRo (červen 2017)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 28. 6. 2017

Text stížnosti
viz příloha
 
 

Odpověď Rady ČRo 

Vážená paní europoslankyně,
Rada Českého rozhlasu Vám chce poděkovat za zajímavý podnět. Požádali jsme vedení Českého rozhlasu o zjištění stavu věci. Vyjádření poskytl ředitel Zpravodajství Jan Pokorný, které v podstatě potvrzuje Vaše stanovisko.
Souhlasíme s tím, že téma podpory rodin a dětí je pro budoucnost společnosti v ČR existenčně důležité. Český rozhlas například každoročně v srpnu pravidelně a bohatě informuje o akci Prague Pride, a podle nás by tak měl činit i o Vámi zmíněném Národním pochodu pro život a rodinu. Rada Českého rozhlasu podnikne kroky, aby se v příštím roce tato situace neopakovala. 

S přáním všeho dobrého 

jménem Rady ČRo
Hana Dohnálková, předsedkyně 

Vyjádření vedení ČRo
 

Dobrý den, 

po prostudování stížností paní europoslankyně Šojdrové a paní poslankyně Chalánkové uvádím k jejich kritice následující. 

Je pravda, že akci Národní pochod pro život a rodinu se ČRo Radiožurnál věnoval okrajově. Větší pozornost jí věnovaly stanice ČRo Dvojka a ČRo Plus. Jedním z důvodů bylo i to, že ČRo Radiožurnál v sobotu 22. dubna vysílal čtyřhodinový přímý přenos z Filmového festivalu v Plzni. Další zpravodajskou agendou byla situace před prvním kolem francouzských prezidentských voleb. 

Vedení ČRo Radiožurnál je také toho názoru, že témata jako je podpora rodin a dětí pro budoucnost České republiky jsou důležitá a věnuje jim pozornost. Tentokrát dostaly přednost jiné naplánované události. 

Přesto jsme na redakční poradě vyhodnotili, že přinejmenším v sobotním ranním vysílání bylo možné zmínku o chystaném pochodu zařadit. 

S pozdravem 
 
Jan Pokorný
 
ředitel Zpravodajství 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas