Stížnost Jaroslava Kolčavy, jménem zaměstnanců Ministerstva kultury, týkající se zveřejněných platů zaměstnanců (květen 2017)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 31. 5. 2017

Text stížnosti
viz příloha
 
 

Odpověď Rady ČRo 

Dobrý den,
Rada Českého rozhlasu děkuje za Váš podnět, který jsme obratem zaslali příslušnému pracovníkovi Českého rozhlasu k prošetření a s prosbou o vyjádření, jak k nepřesnostem došlo. Vysvětlení považujeme za dostačující a i Rada Českého rozhlasu se připojuje k omluvě ředitele Zpravodajství Jana Pokorného. 

S přátelským pozdravem
jménem Rady ČRo
Hana Dohnálková, předsedkyně 

Vyjádření vedení ČRo
 

Dobrý den, 

chyba byla na straně zpravodajského serveru Českého rozhlasu. Kolegové, kteří o informace žádali, dostali z některých ministerstev data v různé podobě. V některých případech žádali o jejich zpřesnění. To byl v tomto případě důvod, že se do grafu dostaly údaje ze špatného formuláře. 

Po obdržení stížnosti několika pracovníků Ministerstva kultury adresované Radě Českého rozhlasu jsme situaci prošetřili, uznali svou chybu a údaje neprodleně opravili podle správných podkladů. 

Bylo to pochybení, nikoliv úmysl kohokoliv jakkoliv poškodit. Přesto se touto formou pracovníkům Ministerstva kultury, kteří se cítí být zveřejněním nesprávných údajů poškozeni, omlouváme. 

S pozdravem 

Jan Pokorný 
ředitel Zpravodajství 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace