20. prosince  2017  rubrika: Stížnosti a podněty posluchačů ČRo

Stížnost posluchače J. Škardy ohledně dotazů posluchačů v pořadu Radiofórum na stanici ČRo Plus (prosinec 2017)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 20. 12. 2017

Text stížnosti
viz příloha 

Odpověď Rady ČRo 

Vážený pane profesore, 

děkujeme za Váš zájem o Český rozhlas. O stanovisko k Vašemu podnětu Rada Českého rozhlasu požádala ředitele Zpravodajství Jana Pokorného. Z něj bohužel vyplývá, že Český rozhlas s rozšířením Radiofóra nepočítá.
Rada Českého rozhlasu má v těchto otázkách značně omezené pravomoce. Paragraf 8, článek 4 Zákona o Českém rozhlase říká, že „Rada ani její členové nesmějí přímo zasahovat do tvorby a vysílání rozhlasových pořadů“. 

Vážený pane profesore, radní Českého rozhlasu doufají, že i nadále zůstanete jeho posluchačem, přejí Vám pevné zdraví a šťastný rok 2018. 

S přátelským pozdravem
jménem Rady ČRo
Hana Dohnálková, předsedkyně 

Vyjádření vedení ČRo
 

Vážený pane profesore,  

děkuji za Váš zájem o pořady Českého rozhlasu. O rozšíření Radiofóra na 60 minut neuvažujeme. Vysílání ČRo Plus se skládá vesměs z 25 minutových bloků. To je případ i času 12:35 - 13:00 od pondělí do pátku. 

Radiofórum s účastí posluchačů leckdy navazuje na některé z témat z předchozích Hlavních zpráv, takže je tato stopáž odpovídající. Omlouvám se, ve stávajícím schématu ČRo Plus není možné vyjít vstříc Vašemu požadavku.  

Srdečně zdravím a přeji vše dobré 

Jan Pokorný
ředitel Zpravodajství 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele a obce trvalého bydliště.Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas