Stížnost posluchače M. Rohrera ohledně zrušení pořadu „Kupředu do minulosti“ (březen 2017)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 29. 3. 2017

Text stížnosti
viz příloha 

Odpověď Rady ČRo 

Vážený pane Rohrere, 

děkuji Vám za Váš kritický zájem o vysílání Českého rozhlasu, jemuž - jak doufám - zachováte i nadále přízeň navzdory Vašim výhradám. Vaši stížnost Rada ČRo předala příslušnému vedoucímu pracovníku ČRo s pokynem k vyjádření, jež k tomuto dopisu připojuji. S tímto vyjádřením se Rada ČRo ztotožnila. 

S přátelským pozdravem  

jménem Rady ČRo
Hana Dohnálková, předsedkyně
 

Vyjádření vedení ČRo
 

Vážený Rohrere, 

děkuji za Váš dotaz a dovolte mi odpovědět na něj v podobném duchu, v jakém jsem na podobné dotazy odpovídala už několika posluchačům před Vámi: 

Ano, po vzájemné dohodě nového vedení ČRo, úseku Programu i stanice ČRo Dvojka a v rámci postupných úprav programového schématu stanice končí po 3 letech vysílání v týdenní periodicitě pořad Kupředu do minulosti (KdM). Jeho čas (podvečerní půlhodinka od 18:30) je v novém schématu věnován ryze historickým cyklům současným i budoucím (typu Toulky českou minulostí, Jak to bylo doopravdy, Děti Charty, Osudové ženy, Českoslovenští legionáři ad.). Vycházíme vstříc historie milovným posluchačům, jichž má Dvojka dle dosavadních výzkumů mimořádné množství. Pro snazší orientaci ve schématu jim bude patřit tento čas každý všední den. Pořady aktuální publicistiky, k níž postupem času dospěl pořad Kupředu do minulosti, a výběr témat (např. silný akcent na tzv. uprchlickou krizi, blackout a zánik civilizace, vědecké, ale i vědecky sporné otázky aj.) v portfoliu rozhlasových stanic patří více na nově vzniklý publicisticko-analytický ČRo Plus, kde jsou také pojednávána. Řada témat přesto zůstává i na ČRo Dvojce (např. v pořadech Káva o čtvrté, Jak to vidí, Host do domu). 

Paní Kociánová je nadále moderátorkou stanice ČRo Dvojka: patří do pětice moderátorů dopoledního Hosta do domu, kam si každý čtvrtek zve hosty dle svého výběru. Jistě se s řadou z nich bude věnovat podobným otázkám, jež řešila v pořadu Kupředu do minulosti. 

Připomínám také, že někteří z hostů KdM jsou našimi stálými „jaktovidiči“ (mj. Václav Cílek, Andor Šándor, Cyril Höschl). Možnost vrátit se k odvysílaným pořadům KdM je a bude i nadále – archiv je k dispozici na internetu. 

V mediálním světě je zcela běžné, že pořady vznikají a zanikají. Věřím, že změny, k nimž aktuálně dochází, a jež jsou motivovány toliko snahou o nabídku toho nejlepšího, co v rozhlasu umíme, oceníte i Vy. Nejen na ČRo Dvojce, ale i na dalších 22 stanicích Českého rozhlasu a v tisícovkách našich pořadů. 

Děkuji Vám za Váš zájem, přeji Vám vše dobré, radost z poslechu Českého rozhlasu především 

 Mgr. Eva Hazdrová Kopecká
ředitelka Programu 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace