Stížnost posluchače ohledně informací o demonstracích proti A. Babišovi ve zpravodajství ČRo (červenec 2018)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 25. 7. 2018

Text stížnosti
 

Dobrý den,
jak je možné, že Český rozhlas, který je veřejnoprávní a za který platím poplatky, nevysílal žádné informace o tom, že v Praze a dalších městech probíhaly demonstrace proti A. Babišovi? 

Váš posluchač  

Odpověď Rady ČRo 

Vážený pane posluchači, 

děkuji Vám jménem Rady Českého rozhlasu za zájem o veřejnoprávní rozhlasové vysílání i za podnět, zabývající se údajně nedostatečným informováním o demonstracích proti premiérovi české vlády v demisi.
Rada ČRo si k této záležitosti vyžádala stanovisko vedení Českého rozhlasu a – podložené fakty – jej obdržela.
Považujeme toto stanovisko za argumentačně vyčerpávající. 

S úctou, jménem Rady ČRo 

Hana Dohnálková,
předsedkyně Rady Českého rozhlasu 

Vyjádření vedení ČRo  

Dobrý den, 

pokud máte na mysli demonstrace z prvního červnového týdne, které souvisely s druhým jmenováním Andreje Babiše premiérem ČR, tak reportérka ČRo vstupovala do zpráv Radiožurnálu živě z místa – z pražského Václavského náměstí - v 18:00 hod., k tomu byly připojeny i aktuální informace z protestů v Ústí nad Labem a Brně. 

Další vstup z centra Prahy přinesl Radiožurnál v 19:10 hod., dále ve zpravodajských relacích ve 20:00 hod. a 21:00 hod., dění pak komentoval na ČRo Plus Daniel Kroupa po 21:00 hod.. Radiožurnál dále referoval o demonstracích ve 23:00 hod. a v půlnočních zprávách. 


S pozdravem
Jan Pokorný
ředitel Zpravodajství 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele a obce trvalého bydliště.Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas