Stížnost posluchače V. Syrovátky ohledně vysílání Zelené vlny (březen 2017)

Projednáno na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu 29. 3. 2017

Text stížnosti
viz příloha 

Odpověď Rady ČRo 

Vážený pane Syrovátko, 

děkuji Vám za Váš kritický zájem o vysílání Českého rozhlasu, jemuž - jak doufám - zachováte i nadále přízeň navzdory Vašim výhradám. Vaši stížnost Rada ČRo předala příslušnému vedoucímu pracovníku ČRo s pokynem k vyjádření, jež k tomuto dopisu připojuji. S tímto vyjádřením se Rada ČRo ztotožnila. 

S pozdravem  

jménem Rady ČRo
Hana Dohnálková, předsedkyně
 

Vyjádření vedení ČRo
 

Vážený pane Syrovátko, 

Zelená vlna je dopravní zpravodajství, které v sobě nenese žádné protiekologické či protietické prvky. Snaží se jen věcně informovat řidiče o nástrahách a komplikacích na silnicích. Upozorňuje na mimořádné situace (dopravní nehody, uzavírky, vozidla v protisměru na dálnicích atp.). 

Informace, že na silnici, zejména v místě, kde je hustý provoz nebo povolená rychlost 130 km/hod. leží předměty, které by mohly být příčinou vážného karambolu, do Zelené vlny patří. Pokud by tato informace zabránila byť jen škodě na vozidle nebo na zdraví řidičově, má to smysl.  

S pozdravem

Jan Pokorný
ředitel Programu 

Autor:  Klára Koblížková
 

Stížnosti a podněty

Rada ČRo se rozhodla na svých webových stránkách zveřejňovat stížnosti a podněty posluchačů ČRo a následné odpovědi. V souladu se svými usneseními č. 55/6 a 11/10 nebude reagovat na stížnosti, které nejsou plně identifikovány, tak jak to ukládá zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb., v platném znění.
Vzhledem k ochraně osobních údajů zveřejňujeme pouze jméno tazatele.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace