5. prosince  2012 v 16:30  rubrika: Nepřehlédněte

Janeček: Landa ode mě nedostal ani korunu. A jeho film také financovat nebudu

Karel Janeček - Foto: Marián Vojtek

Karel JanečekFoto: Marián Vojtek

Zpěváka Daniela Landu zřejmě čekají problémy. Jak informovaly Parlamentní listy.cz, trestní oznámení na něj plánuje podat právník Jiří Vyvadil. Důvodem je Landův proslov při vyhlášení ankety Český slavík a také údajné napadení kolemjdoucích. Na pražském Vyšehradě měl na ně zpěvák vytáhnout nůž.

Podle zakladatele Nadačního fondu proti korupci a propagátora myšlenky pozitivní evoluce Karla Janečka, kterého Landa označuje za Krále králů, útok rozhodně není pozitivní. Rádiu Česko Janeček řekl, že to bylo trochu jinak, než proběhlo v médiích. 

„Ale to se nedá omluvit, to je něco naprosto špatného. To je věc, za kterou by člověk měl být potrestán. Ale není to zlojedství. Je potřeba si uvědomit, že když je někdo zlojed, tak je to ten, kdo za účelem vlastního prospěchu, ať už mocenského nebo finančního, škodí ostatním, škodí společnosti. To je výtržnictví, to je špatná věc,“ uvedl v našem vysílání Karel Janeček. 

Že by šlo o kampaň na Landův film, který má Janeček financovat, odmítl: 

„Já nebudu financovat film Daniela Landy. Mohu veřejně říci, že já jsem Danielu Landovi nedal žádné peníze a neplánuji mu dávat peníze. To, že mě prohlásil za krále, to je jeho výběr, je to jeho podpora a v žádném případě to není tak, že já bych mu za to dával jakékoliv peníze, nebo něco podobného,“ uzavřel zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček. 

 

Výsledky výzkumu organizace Transparency International o vnímání korupce shrnuje Magdaléna Trusinová. Mluvíme s projektovým manažerem TI Radimem Burešem a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karlem Janečkem.

Vložit na svůj web

Autor:  Ondřej Černý  (onč), Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Rozhovor na aktuální téma  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace