4. února  2013 v 14:50  rubrika: Nepřehlédněte

Potravinářská komora: Kupujte české výrobky, protože jsou kvalitní a pod dohledem dozorových orgánů

Pečivo (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Pečivo (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Masné produkty bez masa, mléčné výrobky bez mléka nebo čokoláda bez kakaa. I takovéhle "potraviny" se najdou v českých obchodech.

Potravinářská komora i velcí čeští výrobci potravin budou hledat strategii, jak zlepšit pověst svých produktů. Domácí potravinářská výroba má bohatou tradici, ale v posledních letech její situace není moc příznivá. Proto zástupci výrobců nabádají české spotřebitele, aby se přestali bát českých výrobků. 

„My bychom chtěli přesvědčit české spotřebitele, že české výrobky jsou kvalitní, protože jsou pod dohledem dozorových orgánů: od začátku výroby až po konečný prodej, na rozdíl od těch zahraničních, kdy se dostává pod kontrolu teprve na regálech jednotlivých obchodů. O tom, že jsou české výrobky kvalitní, svědčí jednotlivé aféry z dovozových výrobků, ať to je z Polska nebo jiných zemí,“ řekl Rádiu Česko prezident Potravinářské komory Miroslav Toman. 

Podle něj ale cena výrobku záleží také na marži obchodníků. 

Smýšlení zákazníků o dobré kvalitě českých potravin chce komora ovlivnit vysvětlujícími kampaněmi:  

„Podporujeme značku Klasa, podporujeme značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou, kde chceme garantovat kvalitu a to, že jsou to české výrobky od poctivých českých výrobců.“ 

Toman uvedl, že podle průzkumů zná značku Klasa přes 70 % spotřebitelů a naprostá většina z nich jim dává přednost.  

„My se snažíme spotřebitelům přes značku Klasa ve spolupráci s ministerstvem zemědělství i přes značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou vysvětlovat, že to jsou čeští výrobci, kde si mohou spotřebitelé ověřit, kdo to vyrobil, za jakých podmínek a z jakých surovin,“ uzavřel prezident Potravinářské komory Miroslav Toman. 

 

České potraviny. U telefonu je prezident Potravinářské komory Miroslav Toman.

Vložit na svůj web

Pořad: Aktuální publicistika  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas