11. února  2013 v 08:00  rubrika: Nepřehlédněte

Otázky a odpovědi k ukončení vysílání Rádia Česko

Rádio Česko - Foto: Marie Štruncová

Rádio ČeskoFoto: Marie Štruncová

Rádio Česko končí své vysílání k 28. únoru 2013. Od 1. března 2013 se stane součástí nové stanice Český rozhlas Plus.

Proč končí vysílání Rádia Česko? 

Záměrem Českého rozhlasu bylo spuštění analyticko-publicistické stanice bez hudby (tzv. stanice mluveného slova), která měla být postavena na základech Rádia Česko, Českého rozhlasu 6 a ČRo Leonardo. Nová stanice měla být šířena vedle středních vln též v síti VKV vysílačů stanice BBC. 

Zamítavé rozhodnutí RRTV v červenci 2012 ale vznik této stanice na VKV prozatím znemožnilo. Jedinou platformou, na které bude moci tato stanice vysílat, jsou střední vlny, internet a digitální vysílání (DVB-T, DVB-S, DVB-C a digitálním rádiu DAB+). 

Společnost BBC Radiocom (Praha) po zamítavém rozhodnutí RRTV vypověděla Českému rozhlasu smlouvu, na základě které vysílala stanice Rádio Česko v pásmu VKV. Platnost smlouvy i spolupráce mezi Českým rozhlasem a BBC Radiocom (Praha) tak skončí 28. února 2013. 

Vysílání nové stanice pod názvem Český rozhlas Plus bude spuštěno 1. března 2013. 

Jak bude vypadat vysílání po 1. březnu 2013 na vlnách BBC? 

Licenci k vysílání stanice BBC World Service v České republice vlastní společnost BBC Radiocom (Praha). Z dostupných informací víme, že 100% podíl v této společnosti koupila společnost Lagardère Active ČR, nicméně odkup podílu podléhá schválení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Podrobnější informace o programové náplni stanice nemá Český rozhlas k dispozici. 

Kde mohu poslouchat kvalitní zpravodajství srovnatelné se zpravodajstvím Rádia Česko? 

K lednu 2013 proběhly změny ve struktuře Českého rozhlasu, které mimo jiné vedly i k zefektivnění a zlepšení zpravodajství. Výsledkem jsou rychlé, přehledné, objektivní a ucelené informace nejen z domova, ale i ze zahraničí. Český rozhlas má největší síť domácích i zahraničních zpravodajů. Redaktoři působí v každém kraji ČR. 

Stanice ČRo 1 - Radiožurnál nabízí vedle pravidelných zpravodajských relací i dostatečně rozšířené hlavní zprávy po 12. a 18. hodině. 

Vše doplňují stránky zpravy.rozhlas.cz a služby iRadio, kde si veškeré zpravodajské pořady můžete zpětně poslechnout. Věříme, že tyto změny zaznamenáte i vy. 

Kdy a na jakých stanicích můžu poslouchat Příběhy 20. století? 

Příběhy 20. století bude i nadále vysílat stanice Radiožurnál, a to v obvyklém čase v sobotu od 21 hodin. Dále cyklus převezme od 1. března 2013 nově připravovaná stanice Český rozhlas Plus. 

O termínu premiéry a reprízách budou informace k dispozici na webu rozhlas.cz v rubrice program nebo v Týdeníku Rozhlas. 

Pokud jste zde nenašli odpověď na svoji otázku, napište nám na info@rozhlas.cz

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas