6. února  2009 v 14:45  rubrika: Nepřehlédněte

Drábek: Sarkozyho výroky ohrožují principy Evropské unie

montážní linka v TPCA - Foto:  TPCA

montážní linka v TPCAFoto:  TPCA

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy ve čtvrtek v diskusi o hospodářské krizi a záchranném plánu vlády vyjádřil přání, aby se výroba automobilů francouzských značek, například v České republice, vrátila zpět do Francie. Slova prezidenta Sarkozyho ale považuje za nebezpečné předseda české sekce Mezinárodní obchodní komory Jaromír Drábek. Podle něj totiž takové snahy mohou ovlivnit podnikatelské prostředí mimo automobilový průmysl.
UVNITŘ ČLÁNKU: AUDIO

"Ta situace kolem výroku Sarkozyho je natolik vážná, že vyžaduje okamžitou reakci. Z toho titulu, že Česká republika předsedá Radě Evropské unie, si myslím, že v tuto chvíli by bylo vhodné svolat jednání na nejvyšší úrovni a požádat prezidenta Sarkozyho,aby jasně vysvětlil, co tím měl na mysli, aby všechny členské země Evropské unie potvrdily, že i v případě ekonomické krize trvají na tom, že jednotný evropský trh je jeden ze základních pilířů Evropské unie," uvedl Drábek. 

"Pokud si představíme, že se začne vážně zvažovat, že se například automobilka nebo výroba automobilů bude přesouvat zpět do mateřské země, tak to samozřejmě udělají i další státy, a udělají to nejenom v automobilovém průmyslu, ale i v ostatních sektorech. To je skutečně výrazné ohrožení principu, na kterém je Evropské unie postavena. Tu situaci bych nepodceňoval a myslím si, že ani naši představitelé by tu situaci neměli podcenit a měli by na ni okamžitě zareagovat," doplnil v našem vysílání Drábek.
POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3: 

 

Přesune se výroba automobilů francouzských značek zpět do Francie? Názor předsedy české sekce Mezinárodní obchodní komory Jaromíra Drábka.

Vložit na svůj web

SPECIÁLNÍ WEB ČESKÉHO ROZHLASU: Evropská unie 

Autor:  Ladislav Dvořák  (ldv), Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Informace ze světa financí  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do října 2011  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas