11. září  2012 v 17:16  rubrika: Nepřehlédněte

Dnes jsme si namíchali Martini koktejl a podívali se do slovenských barů

Magazín koktejl

Magazín koktejl

Premiéra tohoto pořadu se vysílala 11. září. A tak se autor Koktejlu Alex Mikšovic rozhodl namíchat ten nejameričtější ze všech amerických drinků, Martini koktejl.

Do míchací sklenice na několik kostek ledu dávkuji 4 centilitry Beefeater ginu a 2 centilitry suchého vermutu Noilly Prat. Krátce promíchám, naliji do vychlazené koktejlové sklenky a vložím zelenou olivu. 

Před několika týdny jsme v tomto magazínu informovali o finále soutěže GLOBAL MARTINI® ROYALE o titul MARTINI® STAR. Osmadvacet dívek v těchto dnech soutěží v různých disciplínách na Ibize. Filmové reportáže jsou k vidění na FACEBOOK.COM/MARTINI. Dokonce můžete prostřednictvím této sociální sítě hlasovat pro dívky, jež byste chtěli vidět v říjnovém grand finále v Milánu! 

Vánoce jsou za dveřmi, tedy alespoň pro obchodní manažery a reklamní agentury. Mezi miliony různých dárků se objeví jeden, který potěší barmany amatéry a tudíž patří do okruhu naší pozornosti, Havana Club Mojito set. V krabici je láhev tohoto tříletého rumu, muddler čili drtítko na zpracování máty a kleště na lisování šťávy z limety. Můžete tedy mojito vyrobit tak říkajíc na každém kilometru. 

SOUTĚŽ 

V této souvislosti je tu příležitost, jak prožít atmosféru současné Havany. 

Na letošním karlovarském filmovém festivalu se promítal povídkový snímek sedmi režisérů SEDM DNÍ V HAVANĚ. Jeho výrobu podpořila značka Havana Club. Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 13. září v 19 hodin v pražském kinu Atlas. A tak jsme tady - poprvé v tomto magazínu - se soutěžní otázkou: V kterém roce byly vypáleny první litry rumu Havana Club? 

Kdo bude nejblíže pravdě, získá dvě vstupenky na akci, jejíž součástí bude - jak jinak - i premiérový raut. Při shodě více odpovědí rozhodne los. Pište na adresu: soutez.cesko@rozhlas.cz a nezapomeňte připojit telefon. Je to všechno trochu narychlo, tak abychom stačili dát vítězi vědět! 

Ještě se krátce podívejme do Barového kalendáře. 

11. září 1805 admirál Nelson podepsal na poslední chvíli objednávku pěti tuctů láhví cherry brandy, které měly být dodány na palubu jeho lodi Victory, jež se chystala vyplout do Středomoří ke svém poslední bitvě u Trafalgaru. 

16. září 1991 byl po dvouleté rekonstrukci opět otevřen Raffles Hotel v Singapuru včetně LONG BARU, v němž byl poprvé namíchán Singapore Gin sling.
 

Autor:  Alex Mikšovic
Pořad: Koktejl  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do 26. 2. 2013  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas