18. ledna  2011 v 15:35  rubrika: Nepřehlédněte

Drobil se bude bránit. U soudu

Pavel Drobil - Foto: Marián Vojtek

Pavel DrobilFoto: Marián Vojtek

Místopředseda ODS a exministr životního prostředí Pavel Drobil se chystá očistit své jméno u soudu. Z funkce ministra odešel proto, že byl nařčen, že z prostředků Státního fondu životního prostředí (SFŽP) chce financovat svou politickou kariéru i ODS. Vyplynulo to ze slov jeho bývalého poradce Martina Knetiga, která nahrál odvolaný ředitel SFŽP Libor Michálek. Ten také upozornil na možné machinace v souvislosti s rekonstrukcí pražské čističky odpadních vod. Kvůli těmto svým tvrzením se bude muset bránit u soudu.

„Já si neumím představit, jaká korupce by na ministerstvu životního prostředí mohla být v souvislosti s pražskou čističkou, když celá dotace na pražskou čističku byla rozhodnuta řídícím výborem 2. 11. 2009, čili tři čtvrtě roku před mým nástupem," řekl Drobil Rádiu Česko a dodal: 

"Státní fond vzhledem k tomu, že to je velký projekt, tak tady ani nemá ty zásadní rozhodovací pravomoci, ty jsou v Bruselu, celá veřejná zakázka je v rukou magistrátu hlavního města Prahy. Ministerstvo životního prostředí nemá ani svého zástupce ve výběrové komisi. Někdo tady veřejně do éteru plácne: Oni se rozhodli navýšit zakázku o 3 miliardy a získat pro politickou stranu 500 miliónů korun. Zároveň ale řekne: Nemám pro to žádný důkaz, jenom jsem to slyšel. A to je bráno jako berná mince, to se píše v novinách, jako že to je hotové, tady chtěl někdo ukrást 500 miliónů korun, ten člověk žongluje s informacemi bez jakýchkoli důkazů, napadá." 

Soudní kroky vůči Michálkovi Pavel Drobil připravuje: „Já komunikuji se svými právníky, jak s těmi na občanské právo, tak s těmi na trestní právo připravujeme nějaké kroky, ale ty musí mít svůj čas, své časování.“ 

Naopak Knetiga žádné soudní popotahování nečeká: „Pan Knetig to neříkal nikde na veřejnosti, pan Knetig to říkal v soukromém rozhovoru,“ uvedl ve Studiu Česko Drobil. 

 

Hostem Ondřeje Černého je místopředseda ODS Pavel Drobil.

Vložit na svůj web

Autor:  Ondřej Černý  (onč), Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Studio Česko  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas