28. února  2013 v 08:00  rubrika: Nepřehlédněte

Jednou pro vždy to beze mě vydržte, rozloučil se autor magazínu Koktejl

Alex Mikšovic - Foto: Marián Vojtek

Alex MikšovicFoto: Marián Vojtek

Vůbec poslední magazín Koktejl na vlnách Rádia Česko byl netradiční. Jeho autor Alex Mikšovic pozval do studia tým stanice a také své hosty.

Mezi nimi byli například Kate Youngová, manažerka V. I. P. portfolia společnosti Jan BecherPernodRicard nebo Leoš Grelich a Andrea Drlíková, jejichž portál midlife.cz jako první informoval o vysílání magazínu loni v létě.  

Koktejly ovšem tentokrát namíchali v živém vysílání barmani šéfbarman Skandal Baru v Uherském Hradišti Pavel Frank Vaďura a šéfbarman baru Parlour v pražské Krakovské ulici Martin Tomášek. 

A jak se Alex dostal k moderování pořadu?  

„V květnu minulého roku jsem moderoval úžasný večírek, jímž si Praha připomněla 100. výročí uvedení koňaku MartellCordonBleu na světový trh. Po jeho skončení mě oslovil šéfredaktor Rádia Česko Vašek Sochor a vyzval mě, abych vymyslel magazín, který by se věnoval nápojové gastronomii - její historii i současnosti, a který by byl živý a interaktivní. Nu, nemusil moc tlačit na pilu. Zdráhejte se, když vám nabídnou takovou chuťovku... Měl jsem jedinou podmínku: První relace se uskuteční 25. června. To datum má skrytou symboliku. Toho dne v roce 1967 v 17 hodin odvysílal Československý rozhlas na velmi krátkých frekvencích historicky první a nejspíš i poslední barmanskou soutěž na rozhlasových vlnách. Chtěl jsem na to navázat. Vábilo mně, že alespoň po nějaký čas bude na světě rozhlasová stanice, která má jak šéfredaktora, tak šéfbarmana,“ popsala barmanská legenda. 

Poslední Koktejl Alexe Mikšovice

Od léta 2012 tak Rádio Česko přineslo celkem 5 hodin a 38 minut Koktejlu. Za tu Alex prezentoval prakticky ve studiu 29 koktejlů klasických i moderních. Mluvil se 78 hosty, předal posluchačům 100 zpráv a zmínil 88 různých značek alkoholických nápojů. Ve studiu se se mnou vystřídalo pět moderátorů: třiadvacetkrát Vašek Sochor, devětkrát Bára Kreuzerová, dvakrát Ladislav Dvořák a jednou Tomáš Pavlíček. 

Za studiový bar si za celou dobu pustil jedinou konkurenci, první dámu současné české mixologie Katku Kluchovou, jež představila 24. července 2012 po návratu z Kuby svou variaci na El Presidente. 

Jak pořad konkrétně probíhal přímo ve studiu, uvidíte ve videozáznamu. 

Autor:  Alex Mikšovic, Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Koktejl  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do 26. 2. 2013  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas