16. srpna  2012 v 15:14  rubrika: Nepřehlédněte

Lich nezvládal svoji funkci, byl pomalý a Dopravnímu podniku hrozil konkurs, tvrdí Laudát

budova pražského Dopravního podniku - Foto: Marián Vojtek

budova pražského Dopravního podnikuFoto: Marián Vojtek

V čele pražského Dopravního podniku už nestojí Vladimír Lich. Ve čtvrtek jej odvolalo ho představenstvo firmy. Primátor Bohuslav Svoboda prohlásil, že k odvolání Liche došlo za jeho zády. Bývalý generální ředitel největší společnosti v metropoli Lich to komentoval slovy: "Já neutíkám z boje."

Spolupráce s Lichem byla velmi obtížná, řekl Rádiu Česko místopředsedu poslaneckého klubu TOP 09 a předseda pražské TOP 09 František Laudát:  

„Já bych proti tomu, co se zatím objevuje za informace v médiích, rozhýbal vody. Pan Lich zřejmě nezvládal svou funkci. Toto není soukromý podnik, dozorčí rada je tam od toho, aby hlídala zájmy města. Již dlouhou dobu si naši zástupci z TOP 09 jak v dozorčí radě, tak i náš zástupce v představenstvu stěžovali, že tam ta spolupráce je velice obtížná, že pan Lich neví o pražské dopravě vůbec nic a že mohou hrozit i škody velkého rozsahu.“  

Podle Laudáta mělo jít o pomalost a téměř neřešení situace se smlouvami na nákup tramvají od firmy Škoda Transportation: „To jsou doslova časované bomby, tam jsou varovné dopisy ze Škody, že pokud nebude konáno, tak že bude Dopravní podnik penalizován. Dokonce by mohlo dojít k uvalení konkursu, to není žádná sranda,“ upozornil šéf pražské organizace TOP 09, s kterou ODS tvoří na magistrátu koalici.  

Laudát údajně v červnu upozornil primátora Bohuslava Svobodu (ODS), že je zneklidněn situací v městské firmě. 

„To, co mně vadilo, že zatím zřejmě neexistuje, nebo alespoň nevím, že by valná hromada projednala nějaký stabilizační finanční plán Dopravního podniku, kde je řada závazků, nejasné vztahy s městem ohledně financování dalšího rozsahu, a proti tomu omezení Evropské unie o dovolené podpoře. Toto jsou naprosto zásadní věci. Myslím si, že veřejnost by neměla být masírována tím, že snad došlo k tomu, aby se zabránilo vyšetřování nějakých kauz,“ dodal Laudat s tím, že by preferoval, aby se řešily problémy Dopravního podniku a nikdo se neschovával za politickou situaci. 

 

Odvolání generálního ředitele pražského Dopravního podniku Vladimíra Liche. Téma pro redaktorku Magdalénu Trusinovou a místopředsedu poslanckého klubu TOP 09, předsedu pražské organizace strany Františka Laudáta,

Vložit na svůj web

Pořad: Aktuální publicistika  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace