14. srpna  2012 v 10:24  rubrika: Nepřehlédněte

Rozhlas připravuje pro děti nový web s třemi streamy a novými hrami pro mobily, tablety a chytré televize

Český rozhlas bude mít pro děti nové weby. Proměnou projde i dosavadní stránka Webík. - Foto: Český rozhlas

Český rozhlas bude mít pro děti nové weby. Proměnou projde i dosavadní stránka Webík.Foto: Český rozhlas

Český rozhlas chystá od září několik novinek pro děti a mládež. Na novém webu nabídne tři streamy, z toho dva hudební pro menší a větší děti. Stranou nezůstanou ani nové hry. Nejmenší posluchači najdou novinky i v mobilních telefonech, tabletech a chytrých televizích. Nová podoba webu a streamového vysílání se dolaďuje v těchto dnech.

Podle vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež Zory Jandové je cílem přilákat děti k poslechu rozhlasu.  

„Když jim vytvoříme pozitivní návyk na značku Českého rozhlasu, tak věřím, že až přeletí puberta, kdy budou kašlat na všechno, tak se zase vrátí a stanou se z nich budoucí posluchači Českého rozhlasu… Chystáme dlouhodobé čtení na pokračování s Jiřím Lábusem o vodnících. Snažíme se o to, abychom děti u poslechu udrželi a potřebujeme od nich zpětnou vazbu,“ upřesnila Jandová pro Rádio Česko. 

Od září rozhlas nabídne i nové webové stránky. „Děti na nich najdou celkem tři streamy, přičemž je budeme zapínat postupně. Začneme písničkovým streamem pro menší děti a písničkovým streamem pro větší děti. Potom přidáme ještě pohádkový stream, který zprostředkuje bohatství archivu Českého rozhlasu i nahrávky, které děti znají třeba z CD. Chceme, aby tam bylo kvalitní mluvené slovo - od tradičních vyprávěných příběhů až po rozhlasové hry, kde je spousta herců,“ dodal Filip Rožánek, vedoucí redakce Nová média. 

Jak dále uvedl, děti budou moci hrát hry v mobilech a tablech, ale také v chytrých televizích:  

„Chceme oslovit ty domácnosti, které si pořídily v posledních třech letech nové televize, které už mají podobně jako mobily možnost spouštět různé aplikace. Český rozhlas bude mít pro chytré televize aplikaci, televizní pexeso, které bude napojeno na vodní motivy, takže to zase bude mít určitou provázanost s podzimním čtením na pokračování. Na tabletech chystáme omalovánky a různé interaktivní hry.“ 

Změny v dětském vysílání a aplikacích začnou v září a budou nabíhat postupně v průběhu podzimu. 

„Chceme, aby se děti dostaly také do budovy Českého rozhlasu, abychom nebyli jenom na konci nějakého drátu nebo nějakých vln, ale abychom je poznali. A budeme za nimi i vyjíždět,“ uzavřela Zora Jandová. 

 

Český rozhlas a vysílání pro děti. Ve studiu jsou vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež Českého rozhlasu Zora Jandová a Filip Rožánek z oddělení Nová média ČRo.

Vložit na svůj web

Související weby:

deti.rozhlas.cz

Autor:  Václav Pešička  (dog), Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Aktuální publicistika  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace