20. února  2013 v 14:38  rubrika: Nepřehlédněte

Test: Kia Cee´d SW 1,6 GDI

Kia Cee´d SW 1,6 GDI - Foto:  KIA Motors

Kia Cee´d SW 1,6 GDIFoto:  KIA Motors

Nová generace korejského automobilu v kombi verzi je oproti předchůdci dynamičtější a s kvalitním interiérem za rozumné peníze. Je ale lepší než jeho bratranec Hyundai i30 nebo německý konkurent VW Golf?

Automobil získal díky designerovi Peteru Schreyerovi dynamičtější a přitažlivější tvary než předchozí generace Cee´du. Zepředu vypadá opravdu elegeantě. Zadní partie jsou ale lehce nafouklé. 

Na interiéru je také vidět rukopis bývalého designér Volkswagenu. Měkké plasty, přehledné ovládací prvky, pohodlná sedadla, ale bohatá výbava s vychytávkami, která mají auta s cenovkou hodně nad půl milionu. Prostě za málo peněz opravdu hodně muziky. 

V interiéru je všude místa tak akorát. Na zadní sedadla se v pohodě vejde člověk vysoké a ne zrovna hubené postavy. To samé platí i pro místa vpředu. 

Zavazadlový prostor nabízí 528 litrů, což není určitě málo. Zadní sedáky a opěradla se dají sklopit a vznikne téměř rovná plocha, kdy objem naroste na 1642 litrů. 

Už byla řeč o výbavě, která je v této cenové kategorii luxus. Za necelých 500.000 dostanete vybavené auto, které má také vyhřívaný volant, akustické hlídání jízdních pruhů, natáčecí xenonová světla, panoramatické střešní okno, kožený volant a řadící páku a mohli bychom pokračovat dál a dál. 

Možná už zbytečný je nastavitelná citlivost posilovače řízení, která má tři polohy. Comfort, Normal a Sport, kdy první jmenovaná je opravdu přeposilovaná a sportovní nastavení je nejtužší. Nijak se to ovšem neprojevuje na chování auta. 

My jsme měli auto, které mělo pod kapotou nejsilnější motor v nabídce. Za studena je samozřejmě hlučnější, pak ale o něm vůbec nevíte. Menší objem výkon nenahradí, takže chvíli čekáte, než se probudí do plné síly, ale není to nic, co by nezaostávalo za průměrem. 

KIA Ceed SW je určitě jasnou volbou automobilu pro rodinu, která dostane opravdu dobře vybavený automobil, s dostačujícím prostorem. Jihokorejská novinka také velmi dobře jezdí, sice krátké nerovnosti cítíte o něco víc než třeba v Golfu, ale jinak máte komfortní jízdu zaručenu. 

Toto auto boduje hlavně bohatou výbavou za bezkonkurenční cenu. Jestli se to za pár let projeví na některých dílech ukáže až čas. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas