11. března  2009 v 10:35  rubrika: Jeden svět

Pražská část festivalu Jeden svět 09 začíná

Jeden svět 2009 - Foto:  Jeden svět

Jeden svět 2009Foto:  Jeden svět

Před 20 lety jste přišli do svobody, teď ukažte, jak s ní umíte naložit - takové je letošní motto filmového festivalu Jeden svět zaměřeného na lidská práva. Jeho pražská část začne ve středu večer. Přehlídka se koná po jedenácté a patří tentokrát k doprovodným akcím české předsednictví Evropské unii.
UVNITŘ ČLÁNKU: ROZHOVOR A UKÁZKY FILMŮ

 

Před 20 lety jste přišli do svobody, teď ukažte, jak s ní umíte naložit - takové je letošní motto festivalu Jeden svět. Na místě je Martina Mašková.

Vložit na svůj web

Na festivalu Jeden svět má premiéru závěrečná - čtvrtá část dokumentárního cyklu Zapomenuté transporty věnovaný Polsku. Dokumentární seriál mapuje osudy Židů deportovaných do méně známých pracovních a koncentračních táborů. V loňském roce už jsme měli možnost vidět Zapomenuté transporty do Estonska, do Běloruska a do Lotyšska. O polském díle mluvila redaktorka Kateřina Křenová s režisérem projektu Lukášem Přibylem. 

 

Na festivalu Jeden svět má premiéru závěrečná - čtvrtá část dokumentárního cyklu Zapomenuté transporty věnovaný Polsku. Redaktorka Kateřina Křenová natočila rozhovor s režisérem projektu Lukášem Přibylem.

Vložit na svůj web

UKÁZKY Z FILMŮ:
Zapomenuté transporty do Běloruska
Zapomenuté transporty do Estonska 

Autor:  Martina Mašková  (mam), Kateřina Křenová  (kk), Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Jeden svět  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas