22. září  2011 v 12:59  rubrika: Kultura

Jméno nejtalentovanějšího mladého architekta se dozvíme už dnes!

Ukázka soutěžní práce - Foto: Young Architect Award 2011 Award 2011

Ukázka soutěžní práceFoto: Young Architect Award 2011 Award 2011

Letošní soutěžní přehlídka prací talentovaných mladých architektů Young Architect Award se blíží do finále. Talentovaní architekti ve věku do 33 let z ČR, ale i Mexika, Španělska, Turecka a dalších zemí řešili problematiku veřejného prostoru.

Cílem architektonické soutěže Young Architect Award je pomoci najít studentům a mladým architektům místo na současné architektonické scéně, přiblížit široké veřejnosti soudobou architekturu a přilákat mladou generaci ke studiu architektury. V neposlední řadě pomůže soutěž zmapovat tvorbu začínajících architektů. 

Soutěž je otevřená i široké veřejnosti 

Poslat hlas mohl každý. Dílo s největším počtem hlasů získá titul Cena veřejnosti. Slavnostní vyhlášení proběhne dne 22. září 2011 v rámci galavečera veletrhu FOR ARCH 2011 v Národním domě na Vinohradech v Praze. 

 

Letošní soutěžní přehlídka prací talentovaných mladých architektů Young Architect Award se blíží do finále. Podrobněji člen poroty Petr Hrůša.

Vložit na svůj web

Ve dnech 25 - 26. srpna 2011 se v Národní technické knihovně v Praze sešla odborná porota soutěže Young Architect Award 2011, která pod vedením předsedy poroty Jana Jehlíka z Fakulty architektury ČVUT v Praze vybrala ze 128 přihlášených prací celkem 27 postupujících do finále. 

V kategorii Ideové studie a školní práce - téma Centrum a okraje bylo nominováno 14 prací, v kategorii Ideové studie a školní práce - téma Město a voda 9, v kategorii Projekty a realizace - téma Centrum a okraje 3 a v kategorii Projekty a realizace - téma Město a voda 1 práce. 

Složení odborné poroty 

Jakub Cigler, Cigler Marani Architects
Petr Hrůša, Ateliér Brno
Jan Jehlík, FA ČVUT v Praze
Pavel Jura, autorizovaný architekt
Radek Suchánek, FUA TU v Liberci
Tomáš Bezpalec, ČKA
Josef Pechar, Nadace Nadání J. M. a Z. Hlávkových 

Patronem soutěže se stal architekt Martin Rajniš. 

Autor:  Rádio Česko
Pořad: Rozhovor Rádia Česko  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do března 2012  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas