23. února  2012 v 14:23  rubrika: Osoby

Karolína Koubová

Karolína Koubová - Foto: Khalil Baalbaki

Karolína KoubováFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka Rádia Česko (externí spolupracovnice), spolupracovnice ČRo 6 

* 6. dubna 1979 v Městci Králové 

V Českém rozhlase pracuji v Rádiu Česko jako moderátorka dopoledního vysílání, kdy spolu s kolegy provádíme živým proudem, vedeme rozhovory na aktuální témata a uvádíme jednotlivé příspěvky ostatních redaktorů. Má práce pro pořad Kronika Rádia Česko je oproti tomu odlišná. K danému tématu natočím rozhovory s respondenty, vyhledám zajímavé zvuky v rozhlasovém archivu, či jiné například hudební kulisy a následně z toho vytvořím pětadvacetiminutový komponovaný pořad. 

Má práce pro pořad Kronika Rádia Česko je oproti tomu odlišná. K danému tématu natočím rozhovory s respondenty, vyhledám zajímavé zvuky v rozhlasovém archivu, či jiné například hudební kulisy a následně z toho vytvořím pětadvacetiminutový komponovaný pořad. 

Dále mám možnost spolupracovat také na různých relacích pro Český rozhlas 6, ať už diskusních nebo komponovaných, zde bývá poněkud větší časový prostor, což skýtá zase další možnosti co do moderace i přípravy daného programu. Moje práce v rozhlase je pestrou mozaikou od stručných rozhovorů přes diskuse až po komponované pořady, a to mě velmi těší. 

Před tím než jsem nastoupila do Českého rozhlasu, jsem vystudovala herectví na VOŠ v Praze 4-Michli. V uměleckých studiích jsem si dala na čas pauzu a následně vystudovala Katedru autorské tvorby a pedagogiky pražské DAMU. 

A právě prostřednictvím svých studií na KATAP jsem dospěla k poznání, že v životě je důležitá hra. Hra jako vzájemný kontakt, prožitek i jako jedna z cest, jak nalézt sám sebe. 

E-mail: Karolina.Koubova@rozhlas.cz

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas