22. července  2009 v 10:30  rubrika: Press

Rádio Česko mediálním partnerem 35. letní filmové školy v Uherském Hradišti

Letní filmová škola v Uherském Hradišti - Foto: Letní filmová škola, Uherské Hradiště

Letní filmová škola v Uherském HradištiFoto: Letní filmová škola, Uherské Hradiště

Rádio Česko je letos jedním z mediálních partnerů 35. letní filmové školy v Uherském Hradišti. Akce, která proběhne ve dnech od 24.7 do 2.8 se počtem dní, promítacích míst, hostů i představení řadí mezi největší filmové festivaly v České republice. Je svébytným druhem festivalu proslulým svou jedinečnou atmosférou, kterou si pochvalují i pozvaní světoví a domácí filmoví tvůrci - za všechny jmenujme Václava Havla, Terryho Gilliama, Terryho Jonese, Toma Stopparda, Petera Greenawaye, Nikitu Michalkova, Krzysztofa Zanussiho, Michaela Hanekeho či Kena Loache.

Festival navštěvuje každoročně přes 4000 účastníků, v roce 2007 to bylo již 5122 akreditovaných diváků. LFŠ představuje program sestavený z několika cyklů, ať už se jedná o retrospektivy významných tvůrců, zemí či přehled snímků věnujících se určitému tématu. 

Akce nabízí kromě filmových představení i bohatý doprovodný program (koncerty, divadelní představení, workshopy), který je otevřen i pro širokou veřejnost. Letos se oproti loňsku promítá ve čtyřech sálech navíc. Těmito sály jsou Zimní stadion, kreslírna UMPRUM, malý sál Klubu kultury a komorní sál v Redutě. 

Hlavním mediálním partnerem akce je stanice ČRo 1 - Radiožurnál, která nabídne pozvánky na filmové produkce či doprovodný program v průběhu konání festivalu. Ve vysílání ČRo Rádia Česko o festivalu pohovoří Pavel Bednařík, umělecký ředitel Letní filmové školy. 

Více informací včetně programu naleznete na webových stránkách Letní filmové školy 

Autor:  Blanka Vávrová  (blv)
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas