6. dubna  2009 v 13:00  rubrika: Press

Klaus pro Rádio Česko: S dohodou jsem v principu spokojený

V. Klaus - Foto: Vít Pohanka

V. KlausFoto: Vít Pohanka

Čtyři parlamentní strany se po zhruba týdnu vyjednávání dohodly na osobě příštího premiéra, poměru rozdělení křesel i termínu, dokdy bude vládnout vláda Mirka Topolánka. Premiérem by se podle dohody měl stát dosavadní šéf Českého statistického úřadu Jan Fischer. V exkluzivním rozhovoru pro Rádio Česko se k dohodě politických stran vyjádřil prezident Václav Klaus: "V principu jsem s dohodou spokojený. Nechci předem říkat definitivní závěry, protože nepochybně strany se s tím budou dnes vracet do svých politických grémií a tam různí radikálové, nespokojení, že se na ně při dohodě zapomnělo, ji mohou brzdit a narušovat."
UVNITŘ ČLÁNKU CELÝ ROZHOVOR V MP3

"Dobře víte, že já chtěl dohodu. Nechtěl jsem, aby spolu politické strany nemluvily, aby pak jedna druhé ukradla takzvaného přeběhlíka. Takže jestli si dokázaly ty nesmírně rozhádané strany přeci jen sednout a realita je donutila, aby spolu mluvily, nemůžete slyšet jiný výrok, než že jsem s tímto nakročením v podstatě spokojený," řekl Klaus Rádiu Česko. 

Vyjádřil se také k osobě Jana Fischera: "Přiznám se, že toto jméno mě nenapadlo. Na druhé straně inženýra Fischera znám. Setkávali jsme se už někdy v osmdesátých letech. V tomto smyslu se známě nějakých třicet let. Ne že bychom spolu chodili na pivo, ale myslím, že má chalupu nedaleko od nás, a potkávali jsme se tam v takové jedné milé hospůdce v Bystřici u Benešova."
POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3: 

 

Exkluzivní vyjádření prezidenta Václava Klause pro Rádio Česko k aktuálnímu dění doma i ve světě.

Vložit na svůj web

Autor:   Rádio Česko  (rč)
Pořad: Rozhovor Rádia Česko  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do března 2012  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas