3.4.2009  rubrika: Press

Návštěva amerického prezidenta Baracka Obamy ve vysílání Českého rozhlasu Rádio Česko

V neděli 5. dubna věnuje zpravodajsko-publicistická stanice Český rozhlas Rádio Česko většinu svého vysílacího času návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy v Praze a ohlasům na ni. V dopoledním vysílání se tématu budeme věnovat zejména mezi 10. a 11. hodinou, v odpoledním bloku pak od 13 do 16 hodin. Dopolední nedělní vysílání stanice Český rozhlas Rádio Česko zahájí v 10:00 hodin živým vstupem z veřejného projevu prezidenta Obamy v Praze na Hradčanském náměstí.

Během obou částí speciálu posluchačům postupně zprostředkují zpravodajové Českého rozhlasu v přímých vstupech aktuální zprávy o veškerém dění během návštěvy prezidenta. V komentářích ze studia Rádia Česko zazní bezprostřední reakce předních českých vládních i opozičních politiků, politologů a komentátorů. Připravené budou i živé vstupy z Kongresového centra v Praze, kde se konná summit EU - USA. 

V širších souvislostech se návštěvě prezidenta Obamy budeme věnovat také v pořadu Studio Česko. V pátek 3.dubna přijal pozvání moderátorky Martiny Maškové náměstek generálního tajemníka NATO pro obrannou politiku a plánování Jiří Šedivý. NATO si na výročním summitu (3.-4. dubna) připomene 60 let existence. Soustředíme se i na přístup západních spojenců k protiraketové obraně v době, kdy se jeví jako nejisté umístění amerických základen v Česku a Polsku. 

V sobotním Studiu Česko budou hosty Jiří Schneider, programový ředitel Pražského institutu bezpečnostních studií a velvyslanec České republiky v USA Petr Kolář. 

Vzhledem k mimořádnému zpravodajství dojde k menším programovým změnám ve vysílání. Mimo jiné i cyklus Příběhy 20.století bude Český rozhlas Rádio Česko vysílat až v následujícím týdnu, ve svých tradičních vysílacích časech. 

Autor:  Blanka Vávrová  (blv)
Pořad: Americký prezident Barack Obama v Praze   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas