12. listopadu  2012 v 09:35  rubrika: Také se stalo

Pizza větší než 32 centimetrů už není pizza, upozorňuje kurátorka Muzea gastronomie

pizza - Foto: Věra Luptáková

pizzaFoto: Věra Luptáková

Severoitalské město Vighizzolo d'Este se stalo centrem boje za zachování pravé italské pizzy. Sjelo se tam na osm desítek věhlasných kuchařů a pekařů, aby vytvořili manifest, který do detailu definuje, jak má italský národní pokrm skutečně vypadat.

O osud pizzy a těstovin se obávají hlavně proto, že by je mohly rozvrátit direktivy bruselských institucí Evropské unie nebo americké rychlovývařovny a megapekárny. Podle statistik je v Itálii zhruba 35 tisíc pizzerií, přičemž se denně zkonzumuje na sedm milionů kusů. 

Například město Neapol už léta vede kampaň na ochranu místních tradic a chce tradiční pečenou placku prosadit jako světové kulturní dědictví UNESCO. 

„Jak má taková správná pizza vypadat, to už řekla asociace neapolské pizzy v roce 1986 a tam pravili: musí být pečená v klenuté peci, pec musí být vytápěna dřevem, mouka musí být hnětena rukou, žádné stroje a musí být také vytažena rukou, žádné válečky a nesmí být větší než 32 centimetrů. Takové ty naše maxipizzy nejsou ty pravé pizzy,“ řekla Rádiu Česko kurátorka pražského Muzea gastronomie Nina Provaan Smetanová. 

Dějiny pizzy sahají až do pravěku. „Nejstarší kvašená placka se našla před 7000 lety v Sardínii,“ upřesnila Provaan Smetanová. 

„Ty nejstarší pizzy skoro žádné náplně neměly, byly jenom potřené olejem a česnekem a potom, když se dostala do Itálie rajčata, tak byla potírána rajčatovou šťávou a rajčatovým protlakem. Nejznámější pizza Margherita vznikla až v roce 1888, kdy navštívila královna Margareta Savojská se svým nateklém Umbertem I. Neapol a byla pro ni připravena pizza, která byla z rajské šťávy, byl tam poprvé použit sýr mozzarela a byla zdobena bazalkou. Symbolizovalo to italské barvy,“ dodala kurátorka. 

Jíst pizzu na Apeninském poloostrově je požitek, a to díky tamní atmosféře. „V Neapoli pizza chutná jinak,“ uzavřela Nina Provaan Smetanová s tím, že její muzeum chystá na příští rok měsíc italské kuchyně. 

 

Severoitalské město Vighizzolo d'Este se stalo centrem boje za zachování pravé italské pizzy. Ve studiu je kurátorka pražského Muzea gastronomie Nina Provaan Smetanová.

Vložit na svůj web

Autor:  Ladislav Dvořák  (ldv), Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Aktuální publicistika  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas