22. září  2011 v 18:01  rubrika: Také se stalo

Pražská pobočka Naděje se o lidi bez domova stará už 20 let

Bezdomovec (ilustrační foto) - Foto: Honza Ptáček

Bezdomovec (ilustrační foto)Foto: Honza Ptáček

Naděje bezdomovcům poskytuje jim nejen ubytování a stravu, ale také osvětu a duchovní a morální podporu. A také bohatý kulturní program, který právě dnes probíhá na pražském Střeleckém ostrově, vysvětluje Petra Lakatošová, oblastní ředitelka pražské Naděje.

„Rozdáváme guláš a pijeme nealkoholické pivo a limo nebo jiné nealko nápoje,“ popisuje Petra Lakatošová občerstvení. Návštěvníci oslav dvacetiletého fungování Naděje si mohou na ostrově zahrát fotbal nebo jen fandit, poslechnout si hudební skupiny Oáza a Původní Bureš, nebo se podívat na představení Experti bezdomoveckého divadla DivaDno. 

K vidění bude i výstava fotografií a pro všechny jsou připraveny informace o službách, které Naděje v Praze nabízí. Předpokládaný konec akce je ve 20 hodin. 

Pražská pobočka Naděje patří mezi nejstarší v republice. „Začali jsme poměrně skromně, ovšem za dvacet let se nám povedlo vybudovat ucelený integrační program,“ říká Petra Lakatošová. 

 

Pražská pobočka Naděje se o lidi bez domova stará už 20 let. Více její ředitelka Petra Lakatošová.

Vložit na svůj web

Zahrnuje terénní služby pro lidi bez domova, které pokrávají lidi přímo na ulici, v nízkoprahových centrech, v noclehárnách i v azylových domech. „Máme pět výcvikových bytů, ordinaci praktického lékaře, psychologické poradenství, sociální kuchyň a sociální šatník,“ vyjmenovává pyšně ředitelka pražské pobočky. 


Ze stanov Naděje:
Naděje je založena jako občanské sdružení. Cílem je vybudování a provozování sítě služeb lidem na křesťanských principech. Ve svých zařízeních i mimo ně poskytuje Naděje jako svou hlavní činnost pomoc duchovní, morální, sociální, zdravotní, lékařskou, hygienickou, stravovací, ubytovací, hmotnou, právní, poradenskou, osvětovou, vzdělávací, výchovnou, apod., včetně doplňkových služeb. Své služby zaměřuje zejména na lidi osamělé, zdravotně postižené, na rodiny, děti i rodiče, sociálně vyloučené nebo jinak znevýhodněné nebo ohrožené s cílem podpořit jejich kompetence a zlepšit vztahy. Pracuje s dětmi, mládeží, dospělými, i seniory.

Autor:  Rádio Česko
Pořad: Rozhovor Rádia Česko  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do března 2012  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas