5. prosince  2012 v 10:00  rubrika: Také se stalo

Zkuste z Rezavého hřebíku udělat Zlatý. Příprava koktejlu je jednoduchá

Koktejl Rezavý hřebík - Foto: Marián Vojtek

Koktejl Rezavý hřebíkFoto: Marián Vojtek

Majitel baru La Casa de la Havana Vieja se ohlédne s nostalgií za nabídkou, která skončila v důsledku nedávné prohibice. Do České republiky zavítala v doprovodu mezinárodního ambassadora Becherovky Original skupina ruských, ukrajinských a litevských barmanů. A zkusíte si namíchat koktejls názvem Rezavý hřebík.

Ještě v létě jste si mohli z nápojového lístku pražského baru La Casa de la Havana Vieja vybrat například Havana Club San Cristóbal. Dočetli jste se o něm: 

„Směs kubánských rumů byla namíchána k 480. výročí založení Havany. Dnes je téměř nemožné ho sehnat. My jsme měli to štěstí v městečku Florida na východě Kuby, v malém motorestu." 

I za kubánským rumem Siboney Oro 5 Años byl příběh: 

„V láhvi s málem nečitelnou vinětou najdete směs minimálně pětiletých rumů z destilerie St. Germán postavené v roce 1981 v městečku Siboney v kraji Holguín. Jeden z mnoha lihovarů, který se nedochoval. Při návštěvě místa bylo vidět jen ruiny budov a zařízení. Nákup láhve jsme usmlouvali na ranči. Na místním barovém displeji vydržela tak dlouho, protože byla příliš vysoko a nikdo z personálu na ni nedosáhl." 

A tak bychom mohli pokračovat. Jenže minulý týden z vitríny pokladů v baru La Casa de la Havana Vieja tyto a další znamenitosti zmizely 

„Ty rarity mají pohnutý osud. Když jsme je různě ze světa sem vozili, abychom našim zákazníkům ukázali něco skutečně výjimečného, neopakovatelného, mnohdy to byly poslední lahve svého druhu, tak jsme jim chtěli dát něco mimořádného. Bohužel ta mimořádnost má i svou stinnou stránku: ty láhve nemají zcela čistý původ, řeklo by se z hlediska dnešních právních norem, takže jsme museli milé láhve stáhnout z prodeje. Jednalo se asi o deset patnáct kousků,“ vysvětlil pro magazín Koktejl spolumajitel baru Pavel Dvořák. 

Nabídka se pozměnila a mění se i klientela baru, i když pomalu:  

„K nám do baru, což mě velice překvapilo, stále i po těch čtyřech letech chodí asi 60 % žen. To je zvláštní. My jsme přemýšleli, čím to asi bude, ale možná je to dané atmosférou baru. Možná i to, že tady hrají každou středu a čtvrtek kubánské kapely… Paradoxně jsou to dívky, ženy mezi 19 až 24 lety.“  

Dobrodružství s Becherovkou  

V pondělí 3. prosince vpodvečer zaplnilo up-stairs room, čili první patro pražského Hemingway baru, 13 mužů a 2 ženy. Doprovázel je Jiří Němec, international ambasador Becherovky Original. Přijeli totiž barmani z Ruska a Ukrajiny a Litvy. 

„Předpokládám, že jsou to jedni z nejlepších barmanů z těchto zemí. Jsou to lidé,kteří prošli úvodní prezentací o Becherovce. Po tomto školení následovala soutěž, během které jsme potřebovali vybrat účastníci becherovkového zájezdu,“ dodal Němec. 

Barmani mají prožít třídenní Becherovkový příběh:  

„Naším cílem není ani tak, abychom z nich něco vytáhli, nebo aby něco vyhráli, něco tady dokázali. Spíš je to naopak. Becherovka se o ně chce postarat a chce, aby odjížděli zpět do svých zemí s Becherovkovým zážitkem.“ 

Rezavý hřebík  

V Bebop Baru pražského hotelu Alcron mají na lístku variantu Rezavého hřebíku. To je koktejl ze skotské whisky a likéru s medovým pozadím jménem Drambuie. 

V době, kdy tam působil jako šéfbarman autor pořadu Alex Mikšovic, ten likér neměli, a tak místo něj použili Becherovku Original. Příprava je velmi jednoduchá. 

Do viskovky vložte několik kusů ledu. 

Odměřte 4 cl Ballantine´s a přidejte necelé 2 cl Becherovky Original. 

A teď už jen promíchejte, vložte řez citrónové kůry a teď už je nikoli rezavý, nýbrž Zlatý hřebík hotov! 


Barový kalendář! 

5. prosince 1933 byla ve Spojených státech zrušena prohibice. 

V týž den, ale v roce 1945, se v Brně narodil fotograf Jiří Erml, který v letech 1990 až 1994 fotografoval v New Yorku kolekci snímků Sebrané bary. 

7. prosince 1998 britský list The Guardian napsal, že počínaje tímto datem je ve Velké Británii po 80 letech opět k dostání pod reklamním sloganem Duch svobody absint, cena láhve Hill´s Absinth je 40 liber. 

8. prosince 1887 vyšel v deníku Il Telegrafo vůbec první inzerát na vermuty domu F. Cinzano. 

Téhož dne, leč roku 1895 začalo obléhání pevnosti Enda Jesus v Etiopii, bráněné tisícovkou mužů Italských expedičních sborů, jimž velel major Giuseppe Galliano. Na počest jejich statečnosti nazval Arturo Vaccari, lihovarník v Toskánsku, svůj likér s příchutí lékořice a vanilky Galliano. 

 

Majitel baru La Casa de la Havana Vieja se s nostalgií ohlíží za nabídkou, která skončila v důsledku nedávné prohibice, a do České republiky zavítala skupina ruských, ukrajinských a litevských barmanů. Více Alex Mikšovic.

Vložit na svůj web

Autor:  Alex Mikšovic, Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Zamyšlení Rádia Česko  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas