1. února  2012 v 08:25  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 1. února 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Deníky pozorně sledují koaliční tahanice, zejména rozdílné postoje vládních ODS a TOP 09 k unijnímu rozpočtovému paktu. Nadpisům na titulních stránkách deníků vévodí premiér Petr Nečas z ODS a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg z TOP 09.

Hospodářské noviny: Škodíte Česku, přou se Nečas a Schwarzenberg, Mladá fronta Dnes: Schwarzenberg: Děláte borce! Nečas: A vy neděláte nic! A ještě titulek z první stránky deníku Právo: Klaus: Ne Nečas, Schwarzenberg nás poškodil! 

Deník Právo přináší rozhovor s prezidentem Václavem Klausem, který si Karla Schwarzenverga bere na mušku. 

Lidové noviny vyzpovídaly premiéra Petra Nečase, který jim mimo jiné řekl, že současná vláda se k rozpočtovému paktu nepřipojí. Nevyloučil ale pozdější přistoupení Česka ke smlouvě. 

Dnes má český premiér seznámit ostatní členy vlády s děním na summitu v Bruselu a důvody, které ho vedly k odmítnutí smlouvy o fiskální unii. "Politická dohoda o referendu, která je podmínkou toho, aby mohl premiér o podpisu smlouvy přemýšlet, se zatím nerýsuje," řekl Nečas deníku. 

Mladá fronta Dnes uvádí, že tajemná firma Cokeville z Britských Panenských ostrovů neinkasovala provize jen ze zakázek kolem pražského Dopravního podniku. Před třemi lety dostala miliony korun i za rady při prodeji plzeňské Škody Power. 

Lidové noviny informují o nové povinnosti označit byty a domy určené k prodeji nebo pronájmu energetickým štítkem, který by uváděl, jak moc jsou energeticky úsporné. 

V ekonomické příloze Hospodářských novin se dočtete o uhlobaronech, kteří už na uhlí nevěří. 

 

Přehled tisku připravila Magdaléna Trusinová.

Vložit na svůj web

Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas