10. února  2012 v 08:25  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 10. února 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Všechny české noviny píší o úmrtí místopředsedy fotbalové Sparty Lukáše Přibyla. Ten byl včera nalezen mrtvý ve své kanceláři na Letné, bylo mu pouhých 33 let.

Lidové noviny píší, že Přibyl k sobě dokázal přitáhnout pozornost stylem, který se lišil od ostatních funkcionářů. Kladl třeba velký důraz na otevřenost vedení klubu směrem k fanouškům. A ti na něj proto nedali dopustit. 

Mladá fronta Dnes píše, že extrémně chladné počasí může o víkendu pokořit teplotní rekord z roku 1929. V Litvínovicích u Českých Budějovic tehdy bylo minus 42,2 stupně. Zatímco tehdy se všichni snažili před mrazem schovat, letos se do terénu chystají "lovci mrazů" s teploměry. 

Hospodářské noviny zaujal 35letý chirurg Jan Trachta. Muž, který častěji operuje ve válečných zónách než v Česku je vážným kandidátem na cenu Lékař roku. 

Deník E15 píše, že reklamní a PR agentury se těší na zisky z prezidentské kampaně. Odborníci na reklamu a marketing se shodují, že na kampaně jednotlivých kandidátů padnou až desítky miliónů korun. 

Deník Právo píše, že za dluhy na sociálních dávkách hrozí exekuce i státu. Pokud lidem dluží státní úřady i několik měsíců nemocenskou či jiné sociální dávky, mohou je vymáhat i pomocí soudem nařízené exekuce. 

List přináší příběh ženy v rizikovém těhotenství, která na výplatu nemocenské čekala téměř půl roku. A není jediná.  

Autor:  Alena Benešová  (ala)
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas