17. ledna  2012 v 10:45  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 17. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Z titulních stran domácích deníků dnes doslova září americký herec George Clooney, který si ze Zlatých glóbů odnesl cenu za nejlepší herecký výkon.

Zajímavé fotografie pak přinášejí například Lidové noviny, které ukazují, jak vypadají návrhy nové podoby Labské boudy v Krkonoších, které by měly pomoci předejít tomu, aby se tato bouda stala nejhrůznější ruinou v Česku, píše list. 

Hospodářské noviny informují o tom, že nemocnice se snaží co nejvíc zefektivnit svůj chod. A to především ty, které vykazují vysoké náklady na léčbu jednoho pacienta. Od nového roku totiž od pojišťovny dostávají na každou diagnózu předem daný objem peněz a je jedno, kolik za celkovou léčbu člověka opravdu utratí. 

Stát chce omezit moc exekutorů, hlásají na titulní straně Lidové noviny. Firmy budou mít - na rozdíl od současné praxe - za povinnost poslat dlužníkovi upomínku. 

Právo připomíná, že Ladislav Bátora dostal od ministra školství Josefa Dobeše jako pozornost k odchodu z úřadu mimořádnou odměnu ve výši 250 000 korun, deník se ale věnuje ještě dalšímu tuzemskému tématu - kastracím deviantů, které kritizuje Evropská unie. 

Deník E15 píše, že střešní fotovoltaika zase dostává šanci. 

Mladá fronta Dnes upozorňuje, že evropské slepice mají od nového roku předepsané lepší podmínky k životu, ne všichni je ale dodržují a na českých pultech jsou stále k dostání levná vejce z Polska a Maďarska, která ale snesly slepice za velmi špatných podmínek. 

Autor:  Naďa Bělovská  (nab)
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas