18. ledna  2012 v 08:26  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 18. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Italská potopená loď z titulních stránek českých deníků pomalu odplouvá, ale i tak se deníky stále vrací ke kafastrofě lodi Cocordie, kdy včera záchranáři našli pět dalších obětí.

Naproti tomu deník E15 přinesl obrázek letadla Airbus - evropský výrobce letadel přijal loni rekordní počet objednávek a získal tak 64 procentní tržní podíl. 

Mladá Fronta Dnes se na titulní stránce zabývá příliš velkým platem tajemnice premiéra. 

Jinému velkému platu se věnuje i deník Blesk, který uvádí, že drsný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich s Primou upekl skvělou smlouvu 500 000 za měsíc. A spolu s tučným honorářem od televize Prima si jako producent přijde na další pěkný balík. 

Podle Lidových novin chystají vysoké školy vzpouru. 

Práci po padesátce má jen 60 procent lidí, píše deník Právo. 

Zatímco Hospodářské noviny na titulní straně informují, že cena nafty zřejmě od pondělí skokově stoupne na 37 korun za litr a benzin by měl stát až 36,40, téma Hospodářských novin je dnes potravinářské: Dodavatelé vs. řetězce. 

E15 má sice na titulní stránce Airbus kroužící nad Boeningem, ale jeho hlavní zpráva je o vozech pražského metra. Praskliny totiž vyřadily už šest vlaků z provozu. 

A na závěr se vydáme na prohlídku zámku. Podle Mladé Fronty dnes tam chceme chodit v papučích, jako doma, ale hrady a zámky stahují ochranné papuče, které si navlékají návštěvníci. Tyto papuče prý ničí parkety více než obyčejná obuv.
 

 

Přehled tisku připravila Martina Vacková

Vložit na svůj web

Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas