2. února  2012 v 08:20  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 2. února 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Lidové noviny konstatují, že se na tuzemský trh pomalu vracejí české potraviny, protože lidé je stále víc vyžadují a obchodníci se proto snaží zvýšit jejich nabídku. Deník se ale ze zamýšlí také nad tím, kam odteklo z plzeňské strojírenské skupiny Škoda 32 miliard korun.

Mladá fronta Dnes popisuje, jak obchodníci využívají k marketingových trikům velikost oblečení. Pokud se divíte tomu, že si stále kupujete tričko velikosti L, přestože je vám jasné, že jste za pár posledních let znatelně přibrali, nebo máte radost z toho, že si kupujete dokonce oblečení velikost menší, podléháte populárnímu klamu prodejců, kteří mění číslování ke spokojenosti zákazníků. 

Deník E15 upozorňuje na to, že české lázně budou bojovat o přežití. Kvůli omezení úhrad pobytů pojišťovnami přijede totiž do lázní o pětinu méně hostů než dřív. 

Deník Právo popisuje rekordní odškodnění, které dostal za pomalou práci českých soudů pražský důchodce. Ministerstvo spravedlnosti mu muselo vyplatit 30 milionů korun za 20 let trvající soudní spory, kvůli kterým přišel o zdraví a o majetek. Je to větší částka, než jakou na ministerstvu vysoudili všichni stěžovatelé za celý loňský rok. 

Právo se věnuje ale také dalšímu tématu - upozorňuje na to, že slovenské Vysoké Tatry nemusí být tak čisté, jak se zdá. Uhynulí kamzíci v jsou v těchto populárních slovenských horách totiž plní rtuti. 

Hospodářské noviny píší, že američtí vědci přišli na to, jak "číst" slova přímo z mozku. 

 

Přehled tisku připravila Naďa Bělovská.

Vložit na svůj web

Autor:  Naďa Bělovská  (nab)
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas