20. ledna  2012 v 08:20  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 20. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Noviny se věnují studentským protestům protestujícím proti školnému a dalším nápadům ministra školství. Na titulce Lidových novin můžeme vidět stovky studentů, kteří včera pochodovali k Úřadu vlády.

Mladá fronta Dnes nám pro změnu ukazuje studenty v maskách s obličejem ministra Dobeše, kteří včera házeli 90 melounů. 

Mladá fronta Dnes získala seznam odměn policejních šéfů za roky 2009 až 2011. Zjistila, že si v posledních letech docela pohoršili. 

Páteční číslo Lidových novin by se dalo označit za prezidentské. Přinášejí rozhovor s prezidentem Václavem Klausem a v magazínu pak profil první dámy Livie Klausové. 

Teď ale k rozhovoru. Českou politickou scénu rozděluje názor na případné referendum o unijní smlouvě, která se týká rozpočtové odpovědnosti. Prezident pro Lidové noviny řekl, že vyzývá vládu, aby jasně rozhodla o vstupu České republiky do připravované rozpočtové unie. 

Deník E15 zjistil, že stát nalije další miliardy do Českých drah. Stát totiž chystá další majetkové vyrovnání mezi Správou železniční a dopravní cesty a drahami. 

Hospodářské noviny upozorňují na zoufalou situaci lidí s rozstroušenou sklerózou. Od lékařů sice slyší, že potřebují léčbu, ale nikdo jim ji nedá. Nejsou na ni totiž peníze. Neléčení pacienti tak odcházejí z ordinací zase domů. Speciální injekce je přitom může ochránit před životem na invalidním vozíku. 

Brdské starosty straší přízrak lyžařů, píše deník Právo. Lyžařský areál v Brdech vzdálený po dálnici jen 50 kilometrů od Prahy? Pro jedny sen, pro obce zase horor. 

A teď informace pro fanoušky knih nakladatelství Albatros. Podle Hospodářských novin chce tento největší nakladatelský dům na českém trhu vstoupit do filmového byznysu. Filmy podle svých nejúspěšnějších knih chce vyrobit už letos.
 

 

Přehled tisku připravil Martin Matějka.

Vložit na svůj web

Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas