23. ledna  2012 v 08:25  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 23. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Většina českých deníků píše, že na nejcennější historické památky České republiky byla - formálně řečeno - "nařízena exekuce". Zajištěny jsou mimo jiné Karlův most, Staroměstské náměstí včetně sochy Jana Husa, Václavské náměstí, Petřínská rozhledna nebo zoologická zahrada v Troji. Podle pražského primátora Bohuslava Svobody jde o uměle nafouknutou bublinu.

Mladá fronta Dnes cituje mluvčí exekutorské komory Petru Báčovou, podle které ještě zdaleka nejde o exekuci, ale o výzvu, aby dlužník, tedy Praha, zaplatil dluh. 

Hospodářské noviny píší, že webové pirátství změní prodej videa a hudby. Internetové firmy vytlačují nahrávací společnosti z pozice prostředníka mezi umělcem a uživatelem. 

Lidové noviny upozorňují na to, že brutalita dětí prudce stoupá. Oficiální statistiky sice uvádějí, že počet obviněných mladistvých je stále stejný, podrobnější pohled ale ukazuje, že stoupá brutalita útoků. 

Deník Právo píše, že sociální demokracie stále hledá svého kandidáta na prezidenta České republiky. Ve straně se začíná koketovat i se jménem bývalého premiéra Jana Fischera. Ten sice už ohlásil nezávislou kandidaturu pro přímou volbu, nebrání se ale ani podpoře stran. 

Autor:  Alena Benešová  (ala)
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas