25. ledna  2012 v 08:20  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 25. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Z titulní strany Lidových novin na nás kouká nahá Merilyn Monroe, respektive její představitelka Michelle Williamsová ve filmu Můj týden s Marilyn, která získala nominaci na Oskara za nejlepší herečku. Nejvíc nominací, a to jedenáct, získal film Hugo a jeho velký objev, malého kluka z filmu otiskla na titulce Mladá fronta Dnes.

Hospodářské noviny udělaly průzkum mezi manažery světových firem, podle nich se mírný optimismus posledních pár let vytrácí. 

Deník E15 píše o tom, že Evropské banky nikdo nechce. Ústup evropských bank ze světové scény, který začal v roce 2008, prudce nabírá tempo. 

Mladá fronta Dnes se věnuje zákonu, podle kterého by za přetočení tachometru hrozilo až 10 let vězení. Zákon sepsal poslanec ČSSD Stanislave Huml. 

Podle Lidových novin by nemuseli dárci orgánů odcházet z nemocnice jen s dobrým pocitem. Od srpna příštího roku by totiž mohla platit novela transplantačního zákona, podle které by například za ledvinu, část jater nebo slinivky mohli lidé dostat až 24 tisíc korun. 

Deník Právo se věnuje tématu praní špinavých peněz, který si nechal zpracovat údaje od protikorupční policie a ministerstva financí. V Česku se podle získaných dat ročně vypere přes 100 miliard korun. 

Další zisky z legalizovaných výnosů dosahují až 700 miliard. Jako bílí koně se často využívají i účty studentů, píše deník Právo. 

 

Přehled tisku připravil Martin Matějka.

Vložit na svůj web

Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas