26. ledna  2012 v 08:20  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 26. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Všechny domácí noviny mají dvě společná témata: půjčku Česka Mezinárodnímu měnovému fondu a zásilka kolekce 41 děl Františka Kupky za půl milionu dolarů, kterou včera představila v Praze mecenáška Meda Mládková. S nákupem jí pomohl miliardář Jan Světlík. Na titulních stránkách se často objevuje Kupkova impresionistická růžová Dívka tančící na zahradě.

Deníky se věnují ale i jiným tématům. Například Hospodářské noviny podrobně rozebírají koupi vily na Madeiře, kterou si tam pořídil bývalý šéf Dopravního podniku Praha Martin Dvořák. Na třech stranách pomocí grafů a šipek přestavují, kudy vede podezřelá cesta peněz. 

Hlavním tématem Mladé fronty Dnes je pod hlavním, furiantským titulkem Ať se ví, že na to máme, schválená půjčka 38 miliard pro Unii. Ve svém komentáři se ptá, zda vláda dává málo, nebo moc. 

A francouzský politolog a historik Jacques Rupnik v rozhovoru v Mladé frontě Dnes mj. srovnává postoj Čechů a Slováků: 

Lidové noviny poukazují na skutečnost, že od ledna je snazší popřít otcovství. 

Deník Právo se zmiňuje o tom,že odboráři úřadů práce se tvrdě pustili do ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. 

Deník E15 píše, že Gazprom slevuje Evropě, Čechům zatím ne. 

A vadí, či nevadí pití kávy? Do těchto letitých debat přispívá dnes v příloze Věda deník Právo citováním nejnovější studie. 

 

Přehled tisku připravila Martina Vacková.

Vložit na svůj web

Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas