27. ledna  2012 v 08:25  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 27. ledna 2011

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Hospodářské noviny věnují celé tři strany skandálu kolem zakázek Pražského dopravního podniku, ze kterých v posledních čtyřech letech mizely miliony korun na účty firem registrovaných v Karibiku. Politici, kteří měli chod podniku pod vedením Martina Dvořáka kontrolovat coby členové představenstva a dozorčí rady firmy, nedělali podle listu nic.

Na pranýř Hospodářské noviny vystavil mimo jiné bývalého primátora Pavla Béma, Karla Březinu z ČSSD nebo Rudolfa Blažka z ODS. Ti dnes tvrdí, že pokud se něco takového dělo, pak je za to zodpovědné vedení společnosti. 

Mladá fronta Dnes se věnuje dnes tak populárním krabičkovým dietám. Předem připravené jídlo dodávané dietářům na klíč v krabičkách deník otestoval a dvě třetiny z diet ve zkoušce propadly. Některé firmy si dokonce zahrávají se zdravím svých klientů. 

Lidové noviny upozorňují na změnu, která výrazně zkomplikuje dětskou lékařskou péči. Před lékařským zákrokem s vážnými riziky bude každé české dítě od dubna potřebovat souhlas ne jednoho, ale obou rodičů. 

Právo zjistilo, že za technické problémy s letouny Casa dostane armáda zpátky jedno letadlo L-159. 

Deník E15 monitoruje rozložení sil na pražské radnici před pondělním soubojem o post šéfa pražské ODS. Primátor Bohuslav Svoboda svého největšího konkurenta, bývalého radního hlavního města Jiřího Janečka "zatím drtí." 

Lidové noviny píší, že se ve starých lomech a pískovnách zabydlely tisíce druhů vzácných rostlin a živočichů. Dokládá to právě dokončená vědecká studie. Jen pro představu: 

 

Přehled tisku připravila Markéta Bartošová.

Vložit na svůj web

Autor:  Markéta  Bartošová  (mba)
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas