31. ledna  2012 v 08:25  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 31. ledna 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Dnešní domácí tisk se zabývá odmítnutím Česka připojit se k rozpočtové unii.

Titulní fotografie Lidových novin tuto situaci přesně vystihuje - evropští lídři si s úsměvem podávají ruce, jen Petr Nečas spojí opodál a tváří se spíše kysele. "Řekl jsem jasné ne," zní výstižný titulek hlavního článku. 

Česko a Británie proti zbytku Evropy, konfrontační titulek Mladé fronty Dnes upomíná na to, že spolu s Británií je Česká republika jedinou zemí, která zatím neřekla dohodě ano - kvůli ratifikaci a kvůli prezidentu Klausovi. 

Zamyšlený Petr Nečas jako by přemýšlel nad svým výrokem citovaným na titulní stránce Hospodářských novin, že podpis smlouvy nepřináší České republice žádný benefit, nic nového, nic přínosného. 

Deník Právo uvádí tři základní výhrady české strany: nespojojenost s limitovanou účastí nečlenů na jednání eurozóny, malou pozornost věnovanou dluhovému kritériu a problémy s podpisem dokumentu prezidentem Václavem Klausem. 

Lesy České republiky pospíchají podle deníku E15 s tendrem na pěstební a těžební práce, který chtějí vyhlásit do konce března. 

Chlast jako chlast, víno musíme zdanit - to je název článku v Lidových novinách, který připomíná, že víno v České republice může příští rok výrazně podražit. 

Pokud se potravinářský výrobek jmenuje ve více zemích stejně, měl by podle českých europoslanců, které cituje Mladá fronta Dnes, mít v budoucnu stejné složení. 

Pět let trvající spor mezi společností ČEZ a společností Czech Coal spěje pravděpodobně ke zdárnému konci - obě společnosti totiž chtějí podle Hospodářských novin spor ukončit. 

Vymahači dluhů se usilovně snaží zvrátit vyhlášku ministerstva spravedlnosti, která má už od března zkrátit odměny za právní kroky na malých pohledávkách, uvádí deník Právo. 

 

Přehled tisku připravil Zdeněk Strnad.

Vložit na svůj web

Autor:  Zdeněk Strnad
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas