6. února  2012 v 08:20  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 6. února 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Titulní stránky plní například fotografie Petry Kvitové. I díky ní Česká republika postoupila do semifinále ženského Fed Cupu.

Na titulkách můžeme vidět také protesty v ulicích, Lidové noviny otiskly fotografii Syřanů, kteří pálí ruskou vlajku v ulicích Bejrútu, na protest kvůli odmítnutí rezoluce Rady bezpečnosti. 

A ani další noviny nenechávají Rusko v klidu. Titulky Hospodářských novin a E15 otiskují pohled také na protesty v ulicích Moskvy proti ruskému premiérovi Vladimíru Putinovi. 

U deníku E15 zůstaneme. Píše, že v některých státech sílí obavy, že by Evropská unie mohla bránit rozvoji jaderné energetiky. 

Mladá fronta Dnes upozorňuje, že nový systém vyplácení sociálních dávek, který prosadil ministr Jaromír Drábek, špatně chrání data žadatelů. Z databáze lze snadno zjistit rodné číslo, adresu, údaje o předchozím zaměstnání i vyplácených dávkách. 

Hospodářské noviny píší, že kvůli jedné restituci by stát mohl přijít o stamiliony. 

Jak se z prvotního vtipkování může stát radikální krok na cestě za úsporami ve státní správě, to píší Lidové noviny. Ministr Leoš Heger zvažuje sloučení svého ministerstva zdravotnictví s ministerstvem práce a sociálních věcí. 

Kdo si rád pochutná na domácích vejcích jako od babičky z venkova, měl by zpozornět. Kvůli mrazům posledních dnů mohou totiž mít hospodáři nedostatek vajec, upozorňuje deník Právo. 

 

Přehled tisku připravil Martin Matějka.

Vložit na svůj web

Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas