7. února  2012 v 08:20  rubrika: Domácí tisk

Domácí tisk - 7. února 2012

domácí tisk - Foto: Marián Vojtek

domácí tiskFoto: Marián Vojtek

Hlavní témata jsou mráz, mezinárodní dohoda proti padělatelství označovaná zkratkou ACTA a prosincové výsledky českého průmyslu.

Za mráz zaplatíte tisíce navíc, informují Lidové noviny a možná aby čtenáře trochu utěšily, hned pod titulkem přinášejí idylickou fotku z bazénu. Zvláštní je, že na obrázku vidíme jen dvě usměvavé plavkyně - popiska vysvětlí, že "venkovní bazén na plovárně v Praze 4-Podolí nebyl prázdný ani včera ve 13 hodin." 

Obraťme list - a uvidíme obrázek sálajících kamen a tabulku, kolik loni utratily domácnosti za topení. Lidové noviny ale chtějí čtenáře uklidnit. V klidu jsou - alespoň zatím - také energetici. 

Právo se dnes s mrazem popasovalo titulkem: Rekordy padají a bude hůř. Dočteme se, co všechno tuhé mrazy dokážou natropit a také kde. Právo na čtvrté stránce přináší mapku, kde jsou označena místa s nejnižší teplotou vzduchu. List si také všímá problémů s prasklým potrubím. 

Další téma je dohoda ACTA: pro Hospodářské noviny je to hlavní zpráva na titulní straně: Hackeři zaútočili na ODS, Nečas ustoupil. 

Komentátor Hospodářských novin podotýká, že by bylo chybou vnímat české pozastavení ratifikace dohody ACTA jako výsledek nátlaku hackerů.
 
 

 Mladá fronta Dnes má na titulní straně pořádně tučný titulek: Průmysl nečekaně roste, Česko utíká před krizí. 

Deník E15 ovšem optimismus mírní. 

Zahraniční události - hlavně dění v Sýrii, se dnes na titulní stránky většiny hlavních českých deníků nedostaly. Výjimkou jsou Hospodářské noviny, které přinášejí dramatický záběr agentury Reuters ze Sýrie. Uvnitř listu se dočteme, že Rusko hledá, jak si nadále pojistit vliv v Sýrii. 

Krásná Petra zářila, Oscara ale nezískala, informuje Blesk čtenáře, který hledá útěchu na stránkách bulváru. Blesk však neztrácí naději: Petra Kvitová "při rostoucí formě příští rok už sportovního Oscara určitě urve!"
 

 

Přehled tisku připravila Helena Berková.

Vložit na svůj web

Autor:  Helena Berková  (hbe)
Pořad: Výběr z českých deníků a serverů   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas