23. ledna  2012 v 14:25  rubrika: Týdeníky

Vybíráme z českých týdeníků

Časopisy, vystavené v trafice - Foto: Fotobanka stock.xchng

Časopisy, vystavené v traficeFoto: Fotobanka stock.xchng

Časopis Týden píše, že v každé třetí české restauraci vás okradou. Vyplývá to z kontrol České obchodní inspekce. Slivky a mletí nedojedeného masa už jsou snad minulostí, některé triky přesto přežívají. A pár jich také přibylo.

Týden se vydal na exkurzi tam, kde pořád vládnou chytrolíni, kteří by mohli směle soupeřit s hoteliérem Volrábem z románu Vladimíra Párala Profesionální žena. Život hovězího masa tam trval dvanáct dní. 

Smažený sýr dělají s mraženého prefabrikátu, řízek obalí dvakrát, aby vypadal větší, za domácí nudle vydávají kupovaný polotovar a do karbanátků semelou, co jim přijde pod ruku. Nejčastější fintě servisu, jak okrást majitele restaurace, se říká dokup. 

"Pinglové a kuchaři pak chodí do práce s plnými batohy věcí a zhodnotí to na place tím, že to prodají," říká kuchař Jan Kopp z restaurace Ospalá kachna v severočeských Vratislavicích. 

A co hrozí hostům? Klasické čárky navíc - ty se na zaplněném lístku ztratí. "Po půlnoci, když měla většina lidí upito, jsme na tabuli napsali nové dvojnásobné ceny. A málokdo se ozval," popisuje své zkušenosti bývalá barmanka z pražské diskotéky, která si nepřála uvést jméno. Vedle toho vypadá finta se sklenicí, ve které původní nápoj utlačuje hromada ledu, jako nevinný žert, píše Týden. 

Podle šéfa Pražského kulinářského institutu Romana Vaňka dochází v přípravě pokrmů k záměnám ze dvou důvodů - neznalosti a touhy po zjednodušení. A tak třeba do těstovin přijde česneková pasta místo čerstvého česneku, který by se musel koupit na trhu, pracně loupat a krájet. 

Na druhou stranu poctivých restaurací, kde si na nic nehrají, je v Česku stále více. "Majitelé už pochopili, že šizení není cesta k rychlému zbohatnutí, ale spíš naopak," tvrdí Pavel Maurer, který už 15 let vydává žebříček nejlepších českých restaurací na základě hodnocení zákazníků. Tolik časopis Týden. 

Týdeník Reflex píše o léčbě střevními parazity. Představa dlouhých bílých červů či tasemnic v našem střevě ale vyvede z rovnováhy i silnější povahy. Proto se lidstvo na jejích vymýcení soustředilo a ve většině bohatých zemí včetně České republiky byly prakticky vyhubeni. 

Jenže každá mince má dvě strany. V posledních letech přibývají alergie zejména u dětí a vědci se shodují, že jedním z důvodů nárůstu je omezené vystavování vnějším antigenům. 

Neboli - děti si už tolik nehrají venku a maminky je často myjí řadou chemických prostředků. V chudých zemích jsou alergie naopak vzácné stejně jako jiné autoimunitní onemocnění, píše Reflex. 

Američtí vědci přišli na to, že existuje souvislost mezi nárůstem těchto chorob a vyhubením střevních parazitů. Jenže představa, že pacientům se budou do střev vnášet paraziti, není zrovna stravitelná, a proto prosazení této myšlenky ve zdravotnictví stagnují. 

Průlom způsobilo až nedávné zcela nečekané vyléčení chlapce z New Yorku. Jednalo se o velmi silný a dlouholetý případ autismu. 

Otec chlapce prosadil řízené infikování svého syna vajíčkem tenkohlavce, která koupil od specializované německé firmy. Omezená infekce dospívajícího chlapce prakticky vyléčila. Každopádně nejde o vyléčení trvalé, chlapec musí v pravidelných intervalech brát tato vajíčka, která nejsou vůbec levná. 

Jak mohou malí střevní červíčci tak masivně ovlivňovat náš imunitní systém, zatím zůstává záhadou. Zdá se, že infekce střevními parazity potlačuje nežádoucí aktivaci našeho imunitního systému, který občas začne útočit na vlastní buňky. Více se dočtete v týdeníku Reflex. 

Autor:  Alena Benešová  (ala)
Pořad: Výběr z českých týdeníků   |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: pondělí a úterý 14:20  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas