13. srpna  2012 v 11:56  rubrika: Týden v médiích

Postavičky z Večerníčku míří do chytrých mobilů a tabletů. Pexeso pro děti chystá i Český rozhlas

mobilní telefon Apple iPhone - Foto: Tomáš Adamec

mobilní telefon Apple iPhoneFoto: Tomáš Adamec

Postavičky českých večerníčků Křemílek,Vochomůrka a Rákosníček dobývají svět iPhonu a iPadu. Vzdělávací hry pro děti s večerníkovými figurkami z dílny výtvarníka Zdeňka Smetany vyvinul pro iPad a iPhone Josef Vosyka a teď si je mohou zahrát děti nejen z České republiky.

„Inspirací k vývoji vzdělávacích her pro iPady a iPhony nám jsou naše tři malé děti. Pohádky z mechu a kapradí, ale i pohádky o Rákosníčkovi nebo Štaflíkovi a Špagetce, malé víle, skřítku Racochejlovi z dílny Zdeňka Smetany si děti oblíbily jednak z televizních Večerníčků, ale také i z četby na dobrou noc. A protože vývoji vzdělávacích her pro iPady a iPhony se věnujeme už druhým rokem, tak jsme si s manželem řekli, že by se nám líbilo udělat pexeso s postavičkami z českých večerníčků,“ řekla Rádiu Česko PR a marketingovou ředitelka společnosti Krasné hry.cz Šárku Vosykovou. 

Uvedla, že pexeso z mechu a kapradí si majitelé chytrých tabletů a telefonů mohou koupit už teď v Česku, ale také v sousedním Slovensku, Německu, Polsku nebo dokonce v Japonsku. 

Jako první uvedla firma pro iPad právě pexeso s ručně malovanými obrázky.  

„Bylo po dobu tří týdnů nejstahovanější hrou jak v USA, tak i sousedním Německu. Po něm následovalo velice oblíbené pexeso pro uši, kdy se při hře aktivuje jiná část mozku než ta, která se aktivuje při vizuálním pexesu,“ dodala Šárka Vosyková. 

Aplikace pro děti chystá také Český rozhlas. Kromě tabletů a mobilů si děti zahrají pexeso například na chytrých televizorech. 

V přípravě jsou i omalovánky a další hry pro různé platformy. První ze sady aplikací představí rozhlas už v září. 

 

Postavičky českých večerníčků Křemílek,Vochomůrka a Rákosníček dobývají svět iPhonu a iPadu. Téma pro PR a marketingovou ředitelku společnosti Krasné hry.cz Šárku Vosykovou.

Vložit na svůj web

Autor:  Olga Mullen, Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Aktuální publicistika  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas