Gavlasová Petra (bio)

Petra Gavlasová - Foto: Veronika Lukášová

Petra GavlasováFoto: Veronika Lukášová

Petra Gavlasová se narodila v roce 1976 v Ostravě, po absolutoriu v oborech skladba a klavír na Janáčkově konzervatoři (1990-1996) pokračovala ve studiu skladby a hudební režie na hudební fakultě AMU v Praze.

Během studií absolvovala tříměsíční stáž v Amsterdamu a po ukončení HAMU (magisterské studium, 2002) také roční postgraduální stáž v Hilversumu (School of Arts, Media and Technology, obor Composition in Context, Holandsko), kde se blíže seznámila s tvorbou elektroakustické hudby. Profesně působí jako pedagog na Anglickém gymnáziu v Praze a také jako hudební režisérka, v současnosti je na mateřské dovolené. 

Její skladby byly několikrát oceněny na skladatelské soutěži Generace, v roce 2003 získala cenu v české kategorii soutěže elektroakustické hudby MUSICA NOVA za skladbu Survivors. Píše orchestrální i komorní hudbu a v poslední době zejména komorní skladby kombinované s elektronikou. V roce 2006 se autorsky podílela na hudbě k dokument.filmu "Ztracená dovolená" (režie Lucie Králová, 2007 - hlavní cena v kategorii celoveč. dokumentů MFF Karlovy Vary). Spolupracuje s houslistkou Lenkou Župkovou a režisérkou Hanou Železnou: multimediální projekt "Orlando" (2007) - elektroakustická kompozice na motivy románu Virginie Woolf; "657 vteřin" (2008)- hudba k videoartu. 

Je členkou skladatelského sdružení Hudbaby, v roce 2010 vyšlo společné autorské CD tohoto sdružení s kompozicí "Mezi Čekáním" pro smyčcový kvartet a elektroniku. Tato skladba byla mimo jiné také provedena na mezin. festivalu Janáčkův máj (Kubínovo kvarteto) v červnu 2011. 

http://www.kapralova.org/PETRA.htm 

Nové články v rubrice

 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Drumm Kevin

  Kevin Drumm (*1970, USA) je hudebníkem, který začal působit na chicagské scéně v 90. letech a spolupracoval s tak rozdílnými hudebníky jako je Ken Vandermark, Gastr Del Sol a Jim O’Rourke. Není divu, jeho uvažování...

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Klusák Pavel

  Pavel Klusák je hudební publicista, kurátor, scénarista a tvůrčí osobnost. Zaměřuje se na nonartificiální hudbu.

   
 • 26. května  2017 v 22:03       rubrika: Osoby

  Podracký Ján

  Ján Podracký (*1993, Košice) je študentom muzikológie magisterského stupňa na Masarykovej univerzite v Brne. Pomimo súkromných hodín s Pavlom Zemkom Novákom je v kompozícií autodidaktom.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace