Gavlasová Petra (bio)

Petra Gavlasová - Foto: Veronika Lukášová

Petra GavlasováFoto: Veronika Lukášová

Petra Gavlasová se narodila v roce 1976 v Ostravě, po absolutoriu v oborech skladba a klavír na Janáčkově konzervatoři (1990-1996) pokračovala ve studiu skladby a hudební režie na hudební fakultě AMU v Praze.

Během studií absolvovala tříměsíční stáž v Amsterdamu a po ukončení HAMU (magisterské studium, 2002) také roční postgraduální stáž v Hilversumu (School of Arts, Media and Technology, obor Composition in Context, Holandsko), kde se blíže seznámila s tvorbou elektroakustické hudby. Profesně působí jako pedagog na Anglickém gymnáziu v Praze a také jako hudební režisérka, v současnosti je na mateřské dovolené. 

Její skladby byly několikrát oceněny na skladatelské soutěži Generace, v roce 2003 získala cenu v české kategorii soutěže elektroakustické hudby MUSICA NOVA za skladbu Survivors. Píše orchestrální i komorní hudbu a v poslední době zejména komorní skladby kombinované s elektronikou. V roce 2006 se autorsky podílela na hudbě k dokument.filmu "Ztracená dovolená" (režie Lucie Králová, 2007 - hlavní cena v kategorii celoveč. dokumentů MFF Karlovy Vary). Spolupracuje s houslistkou Lenkou Župkovou a režisérkou Hanou Železnou: multimediální projekt "Orlando" (2007) - elektroakustická kompozice na motivy románu Virginie Woolf; "657 vteřin" (2008)- hudba k videoartu. 

Je členkou skladatelského sdružení Hudbaby, v roce 2010 vyšlo společné autorské CD tohoto sdružení s kompozicí "Mezi Čekáním" pro smyčcový kvartet a elektroniku. Tato skladba byla mimo jiné také provedena na mezin. festivalu Janáčkův máj (Kubínovo kvarteto) v červnu 2011. 

http://www.kapralova.org/PETRA.htm 

Nové články v rubrice

 • Tremblay, Pierre Alexandre

  skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít...

   
 • 25. října  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  AVA kolektiv

  AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku...

   
 • 22. září  2017 v 22:00       rubrika: Osoby

  Guhová Vendula

  Vendula Guhová (*1991) je autorkou působící intermediálně, pracuje s konkrétními nalezenými zvuky v podobě musique concrète, s pohyblivým obrazem, vytváří interaktivní instalace, komunitní události, je zakladatelkou komunitní zahrady Libóza.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace